POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

Zajęcia muzyczno-wokalne

KOŁO UMUZYKALNIAJĄCE POŁĄCZONE Z NAUKĄ GRY NA FLETACH PROSTYCH
w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie i Szkole Podstawowej nr 1 w Goczałkowicach
- prowadzący Edyta Wrona.
Termin zajęć w trakcie ustalania, miejsce zajęć - w SP Goczałkowice i w PZS1. Uczestnicy zajęć: dzieci w wieku od 5 do 12 lat.

DZIECIĘCY ZESPÓŁ FLETOWY w Radostowicach - prowadzący Katarzyna Machnik. Termin zajęć w trakcie ustalania, miejsce zajęć - Szkoła Podstawowa w Radostowicach. Uczestnicy - uczniowie klasa starszych szkoły podstawowej.

Cel zajęć - rozwijanie ogólno pojętej muzykalności realizowanej poprzez śpiew, grę na instrumentach, zabawę i słuchanie muzyki. Uczestnicy zajęć mogą zdobyć podstawowe umiejętności czytania nut i zasad rytmiki. Mają również możliwość muzykowania i spotkania w grupie oraz występowania na scenie.

MŁODZIEŻOWY ZESPÓŁ WOKALNY "Per Spasso" -
prowadzący Katarzyna Machnik.
Termin i miejsce zajęć w trakcie ustalania. Do tej pory aula I LO im. B.Chrobrego w Pszczynie. Uczestnicy - gimnazjaliści i uczniowie szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego, którzy kochają śpiew zespołowy.
Celem zajęć jest wspólne muzykowanie, kształcenie umiejętności wokalnych w grupie chóralnej.

KOŁO WOKALNE - prowadzący Ewa Chlebek. Termin zajęć w trakcie ustalania. Miejsce zajęć: Szkoła Podstawowa nr 1 w Goczałkowicach i aula w I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie.
Cel zajęć - kształcenie głosu i muzykalności dzieci oraz młodzieży. Nauka ruchu scenicznego i praca z mikrofonem. Uczestnicy zajęć mają okazję zdobyć potrzebne umiejętności a także nabyć elementarną wiedzę z teorii muzyki obejmującą: kształcenie słuchu, harmonię, historię muzyki, historię piosenki jako ważne dopełnienie śpiewu. Podczas zajęć nasi podopieczni rozwijają inwencję twórczą i grają na instrumentach. Zdobyte umiejętności uczniowie prezentują podczas koncertów szkolnych i , środowiskowych oraz uroczystości powiatowych. Nasi uczniowie przygotowywani są do egzaminów wstępnych na kierunki wokalne do szkół muzycznych. Cieszymy się ze współpracy absolwentami, którzy chętnie uczestniczą w koncertach organizowanych przez POPP.

KOŁO "RYTMICZNE RANDEZ VOUS" - prowadzący Kajetan Adamczyk
Miejsce - aula I LO im. B.Chrobrego w Pszczynie. Termin w trakcie ustalania.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci i młodzieży, na których uczniowie będą mieli szanse poznać istotę rytmu w muzyce. Ta swoista "przygoda" oscylować będzie wokół popularnych styli muzycznych jak rock, jazz czy pop. Uczniowie zapoznają się z wiedzą oraz umiejętnościami gry na perkusji, która pozwoli im lepiej rozumieć utwory muzyczne. Perkusja to niemal narzędzie, które w wyjątkowo ekspresyjny sposób pozwala wyrażać samego siebie. Zestaw perkusyjny to nie tylko instrument, to także przyjaciel, a nawet terapeuta. Zapraszam wszystkich zainteresowanych na rytmiczne zderzenie z bębnami.

KOŁO (ZESPOŁY) WOKALNO-MUZYCZNE - prowadzący Joanna Gryz.
Termin w trakcie ustalania. Miejsce zajęć: Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach.
Cel zajęć - umuzykalnianie dzieci i młodzieży, nauka oraz rozwijanie umiejętności gry na instrumentach, rozwijanie umiejętności wokalnych, nauka pracy w zespole (wokalnym/muzycznym), zdobywanie wiedzy z zakresu teorii muzyki, rozwijanie wyobraźni oraz kreatywności muzycznej.

DUDEK BAND - prowadzący Piotr Dudek.
Miejsce zajęć - aula I LO im. B. Chrobrego.
Zespół DUDEK BAND to projekt muzyczny, którego pomysłodawcą i prowadzącym jest pan Piotr Dudek nauczyciel j. niemieckiego w I LO w Pszczynie. Do projektu przynależą uczniowie i absolwenci tegoż liceum, którzy są uzdolnieni muzycznie i wokalnie. DUDEK BAND oprawia muzycznie wiele uroczystości, które odbywają się w roku szkolnym w auli I LO.

Koło muzyczno-wokalne POPP w Zespole Szkół nr 1 w Pszczynie - prowadzący Mirosław Lachowski. Uczestnicy - uczniowie klas gimnazjalnych i licealnych.
Do udziału w zajęciach zapraszamy uczniów lubiących śpiewać i grać na instrumentach. W zamyśle chcemy dążyć do utworzenia szkolnego zespołu muzycznego, który mógłby prezentować opracowany repertuar podczas uroczystości szkolnych, miejskich i powiatowych.

Copyright 2012-2018 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia