POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

Wycieczka w Pasmo Przedbabiogórskie

2017-04-23, 20:20

USKT DIABLAK

Na ostatnią niedzielę, 23 kwietnia 2017r. Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" zaplanował wycieczkę w Pasmo Przedbabiogórskie. W wycieczce tej wzięło udział kilku uczestników zajęć POPP, którzy dołączyli do klubowiczów UKST "DIABLAK" i wspólnie zmierzyli się z trasą.

Jeszcze 1 kwietnia br., kiedy odbywał się IV Rajd Górski Dla Uczniów Szkół Podstawowych, praktycznie wszyscy uczestnicy wędrowali w koszulkach z krótkim rękawem a temperatura była znacznie powyżej 10 stopni Celsjusza, nic nie wskazywało na aż taką zmianę pogody, która spotkała nas właśnie w minioną niedzielę. Ostatnie dni obfitowały w spore opady śniegu oraz obniżenie temperatury spowodowały, że w góry wróciła zima. I właśnie w takich typowo zimowych warunkach spora grupa uczestników przeszła zaplanowaną 17 - sto kilometrową trasę z Koszarawy przez Czerniawę Suchą (1062m n.p.m.), Jałowiec (1111m n.p.m.), Solniska (843m n.p.m.) do Lachowic. Głównymi punktami zaplanowanej wycieczki było zdobycie Jałowca oraz zwiedzenie kościoła pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lachowicach. Zimowe warunki nie przestraszyły uczestników, którzy bardzo dobrze przygotowani do takiej wycieczki a miejscami prawie półmetrowa warstwa śniegu, miejscowa mgła, intensywne czasami opady śniegu dodatkowo uatrakcyjniły ten wyjazd. W trakcie wycieczki turystom przybliżona została historia terenu, walory przyrodniczo-krajobrazowe, budowa geologiczna a także przedstawione zostały liczne ciekawostki związane z elementami występującymi na trasie wycieczki. Duże wrażenie na wszystkich sprawił kościół w Lachowicach. Jego historia, budowa oraz wystrój - jest to naprawdę obiekt warty odwiedzenia. Bardzo ważne było również to, że w wycieczce wzięli udział turyści o różnym doświadczenie i sporej różnicy wieku, co pomogło na wymianę doświadczeń i integrację grupy.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe planowane przez UKST "DIABLAK" wycieczki to: 7 maja (wycieczka rodzinna - Beskid Śląski) oraz 14 maja w Tatry. Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są dostępne na stronie klubu.


Agnieszka Szczypka - Wojciech, Artur Wojciech

powrót

GALERIA ZDJĘĆ

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Copyright 2012-2018 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia