Wycieczka plenerowa podopiecznych POPP do Ogrodów Kapias

2019-10-02, 21:12

W sobotę 21 września grupa dzieci - uczestników zajęć POPP wybrała się z opiekunami na pieszą wycieczkę do Ogrodów Kapias w Goczałkowicach.

Po kilku dniach pochmurnej pogody i względnie niskiej temperatury (po lecie trudno nazwać ją wysoką), dla nas obudziło się słoneczko i mocno przygrzewało. Wyszliśmy w ciepłych kurtkach, a wracaliśmy w bluzeczkach z krótkimi rękawkami. Spacer był cudowny. Każdy znalazł dla siebie coś, czym się zachwycał: a to towarzystwo, a to trasa, a to cel podróży....Na miejscu zwiedziliśmy OGRODY KAPIAS gdzie najlepiej bawiliśmy się (mimo wszystko) na placu zabaw. Trzeba było się jednak sprężyć i zrobić to, co było w planach: nauka lub też doskonalenie szkicu w bezpośrednim kontakcie z naturą. Podeszliśmy do sprawy bardzo poważnie. Mieliśmy wskazany czas na zadane zadanie i każdy z nas się zmieścił .....choć nikt nie miał czasu na nudę. Po tym zadaniu był już luz. Mieliśmy czas na lody, na jedzonko, na zabawę..... znów na placu zabaw. Potem trzeba było już wracać do Pszczyny, bo rodzice czekali. Wycieczka była superowa i zdecydowanie za krótka.

fot. Gabriela Prusko

Aleksandra Pławecka-Brauntsch, Gabriela Prusko