Judocy z POPP z sukcesami na pierwszych zawodach

2019-09-29, 18:30

Pierwsze zajęcia młodzi judocy rozpoczęli 3 września. Trzy tygodnie później wystartowali w pierwszych w tym sezonie zawodach.

Zawody odbyły się w Sosnowcu w niedzielę 22 września. Był to turniej międzynarodowy, w którym uczestniczyli zawodnicy z Czech. Wszyscy nasi zawodnicy startujący w zawodach zaliczą je do bardzo udanych. Nikodem Wojtkowiak (2011 r.) waga do 33 kg. wywalczył 1 miejsce. Pierwsza walkę wygrał przed czasem rzucając przeciwnika z Sosnowca rzutem typu nożnego (zewnętrzne zagarniecie). Kolejną walkę wygrał z poprzez "przytrzymanie go w trzymaniu opasującym". Kuzyn Nikodema Maksymilian Wojtkowiak (2010 r.) waga do 37 kg. również został najlepszym w swojej wadze zdobywając 1 miejsce wygrywając przed czasem wykonał rzut O-soto-gari na 7 punktów-wazari i przeszedł do trzymania. Kolejnym zawodnikiem który stanął na podium był Michał Czembor (2007 r.) z tym, że w swojej wadze (34 kg.) nie miał przeciwników i zdobył tym samym 1 miejsce ale by powalczyć wystartował w wadze do 38 kg. Jego walki były bardzo emocjonujące, postawa i nastawienie do walki godne naśladowania w 38 kg. Ostatecznie Michał zdobył 3 miejsce przegrywając z dwoma zawodnikami z klubu Budowlani Sosnowiec. Również 3 miejsce wywalczył Szymon Krajewski (2011 r.). W kategorii wagowej do 30 kg. najpierw stoczył walkę walczył z zawodnikiem z Zakopanego, którą przegrał przez "rzut duże zewnętrzne zagarnięcie", następnie walczył z zawodnikiem ze Skoczowa. Po trudnej walce, która zakończyła się 1 minutową dogrywką (w sumie zawodnicy walczyli 3 minuty!), wyczerpany zremisował i zdobył 3 miejsce. Sukcesy na swoje konto zapisały również dziewczęta. Magdalena Krajewska (2009 r.) waga do 38 kg. wywalczyła 1 miejsce pokonując w trzymaniu przed czasem zawodniczkę Budowlanych Sosnowiec. Kolejną rywalkę pokonała przez IPPON (punkt za pełne plecy).

Gratulujemy wszystkim zawodnikom udziału w zawodach i pierwszych w tym roku szkolnym sukcesów. Podziękowanie kierujemy również do trenerki Pani Anny Żemły-Krajewskiej za przygotowanie judoków do zawodów.

fot. Anna Żemła-Krajewska

Anna Żemła-Krajewska