Piano-Forte zaśpiewał z Czesławem Mozilem!

2019-09-22, 21:21

Chóru dziecięcy Piano-Forte z Radostowic miał okazję zaśpiewać ze znanym polskim artystą Czesławem Mozilem.

Wspólne śpiewanie związane było z uroczystym koncertem, który odbył się 14 sierpnia w Mysłowicach. W tym dniu obchodziliśmy setną rocznicę wybuchu I powstania śląskiego. Wydarzenie historyczno-muzyczne pt "Zaczęło się w Mysłowicach" objęło rekonstrukcję walk i część artystyczną, czyli koncert podczas którego wystąpili znani artyści. Jednym z zaproszonych był pan Czesław Mozil, który wystąpił wraz z Orkiestrą smyczkową PSM " Śląskie Smyki" pod batutą pani Alicji Pacześniak - Słoty z Tarnowskich Gór i chórem dziecięcym "Piano-Forte" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach. Występ obejmował trzy piosenki, w tym jedną z okresu powstania i dwie dowolne. Pan Mozil z muzykami wykonał "Grywom na harmonii" - w aranżacji pana Mirosława Lachowskiego oraz "Postój zimowy" i "Pożegnanie Małego Wojownika". Przygotowania do koncertu trwały już od początku wakacji. Chórzyści spotykali się co tydzień by ćwiczyć utwory. Przed samym występem w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyły się też dwie próby z panem Czesławem Mozilem i "Śląskimi Smykami".

Uczniowie wspominają okres przygotowań jako dosyć męczący, ale i wyjątkowo owocny. Jednakże było warto: występ wypadł znakomicie! W oczekiwaniu na wejście na scenę udało się również spotkać kilku wybitnych śląskich aktorów i zrobić sobie z nimi zdjęcia.

W podziękowaniu za wspaniałą współpracę Czesław Mozil zaprosił dzieci z chóru Piano-Forte oraz "Śląskie Smyki" do Energylandii.

Chórzyści bardzo dziękują panu Czesławowi Mozilowi i orkiestrze za współpracę i mają nadzieję na ponowne spotkanie!

Dyrygentem chóru jest Pani Katarzyna Machnik a akompaniatorem i aranżerem utworów Pan Mirosław Lachowski - nauczyciele w POPP.

Poniżej materiał filmowy w którym wykorzystano fragmenty autorstwa Piano-Forte i Radio Katowice.

fot. POPP, Piano-Forte

Katarzyna Machnik, Mirosław Lachowski