Podsumowanie działalności koła sportowo-rekreacyjnego z PZS1

2019-06-23, 22:38

Miłośnicy "rowerowych dwóch kółek" z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 mają za sobą udany sezon wycieczek rowerowych organizowanych w ramach zajęć POPP przez Pana Wojciecha Magulskiego.

W trzy kolejne weekendy majowe grupa młodzieży PZS nr 1 uczestniczyła w czterech wycieczkach rowerowych po Lasach Pszczyńskich i Kobiórskich oraz w wycieczce dookoła Zbiornika Goczałkowickiego. Podczas tych wypraw przejeżdżali przez miejscowości: Piasek, Kobiór, Tychy, Radostowice, Czarków, Ćwiklice, Gilowice, Międzyrzecze, Jankowice, Studzienice, Goczałkowice, Zabrzeg, Chybie, Strumień, Studzionkę, Brzeźce, Wisłę Wielką i Łąkę. Po drodze rowerzyści odpoczywali: na tamie w Goczałkowicach, w parku w Strumieniu, w którym siadając przy solankowej fontannie mogli odetchnąć zdrowym, morskim powietrzem, w Paprocanach korzystając ze sportów wodnych, w Ośrodku Hodowli Żubrów i Edukcji Leśnej w Jankowicach, na leśnych polanach, łąkach czy przydrożnych zajazdach. Jeśli trasa wiodła przez leśniczówkę w Radostowicach obowiązkowym punktem wycieczki było rozpalenie ogniska i pieczenie kiełbas. Tak spędzając wolny czas miłośnicy jazdy na " rowerowych dwóch kołach" przejechali łącznie 170 km. Dziękujemy za udział w zajęciach, znakomitą współpracę na trasach wycieczek i przestrzeganie zasad BHP w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. Do zobaczenia w nowy roku szkolnym 2019/2020.

fot. Wojciech Magulski

Wojciech Magulski