Podsumowanie działalności koła szachowego w POPP

2019-06-23, 22:30

Szachiści grający w Powiatowym Ognisku Pracy Pozaszkolnej zaliczyli kolejny udany sezon. Systematyczna praca podczas zajęć zaowocowała licznymi sukcesami.

Był to między innymi zakwalifikowanie się do Mistrzostw Polski Juniorów, zdobycie 1 miejsca w Młodzieżowych Mistrzostwach Schengen, zdobycie kwalifikacji ponad 10 szachistów do Półfinałów Mistrzostw Polski. To ważne, ale nie najważniejsze. Najważniejsze jest to, że młodzi ludzie rozwijają swoją pasję, która być w przyszłości na pewno nie zaszkodzi. Najważniejsze jest to, że uczestnicy zajęć Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej podczas partii walczą "na śmierć i życie", a poza nią są przyjaciółmi. Najważniejsze jest to, że spędzają czas oderwani od telefonów komórkowych i rozwijają swój umysł, a nie kciuki. Najważniejsze jest to, że podczas imprez na twarzach gości uśmiech. Sporo tych "najważniejszych" elementów- ale takie właśnie są szachy.

Na zdjęciach min.

- Michał Kolasa podczas Mistrzostw Śląska Juniorów w Imielinie - czy obroni gorszą końcówkę skoczkową?
- Bartosz Rąba ze spokojem na twarzy realizuje przewagę.
- Rodzice pozazdrościli dzieciom i też zaczęli rywalizować na szachownicy.
- Karolina Więcek zdobyła pierwsze miejsce podczas Młodzieżowych Mistrzostw Schengen.
- Krystian Kozubek i Bartosz Rąba odbierają nagrody podczas turnieju w Pawłowicach.
- Ekipa Pszczyny w Pawłowicach - Olaf Grądalski, Krystian Kozubek, Ala Jureczko, Adam Jureczko, Ania Jureczko, Bartosz Rąba, Paulina Rąba.
- Tym razem Zabrzeg - wśród nagrodzonych Klaudia Borowiak, Oliwia Borowiak, dumny tata Wojciech Borowiak, Bartosz Rąba, Paulina Rąba.
- Karolina Więcek. Czy taki sposób koncentracji pozwoli wygrać partię ?
- Bez rodziców nic się nie uda. Dumni rodzice podczas Turnieju Przyjaźni Polsko- Węgierskiej.
- Przerwa między rundami podczas Turnieju Przyjaźni Polsko- Węgierskiej. Humory dopisują.
- Paweł Kuczmik podczas turnieju. Wzięło w nim udział ponad 1000 zawodników.
- Olga Więcek. Czy większe uszy pomagają podczas partii? Na razie dowodów na tą tezę brak.
- Marysia Kidoń (w czerwonej koszulce) z uwagą słucha sędziowskiego werdyktu, który udziela inna zawodnicza naszego klubu - Dominika Gredka.
- Nasza ekipa wśród gwiazd - Jan Krzysztof Duda- obecnie szachista nr 2 w Polsce i jeden z najlepszych szachistów świata. Obok najlepszy szachista w Pszczynie - Eneasz Wiewióra.

fot. Paweł Więcek

Paweł Więcek