Wycieczka integracyjna uczestników zajęć POPP

2019-06-23, 22:26

Dnia 8 czerwca 2019 roku uczestnicy kół plastycznych i turystycznych pani Gabrieli Prusko i Elżbiety Klimczak z SP1, SP4, SP5 uczestniczyli w wycieczce do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu.

Głównym celem wycieczki było obcowanie z naturą a dzięki temu poszerzenie wiadomości dotyczących życia zwierząt i roślin oraz integracja zespołów dzieci poprzez wspólne spędzanie czasu nauki i rekreacji. Na terenie parku, na łonie przyrody dzieci mogły podziwiać, karmić , głaskać dziką zwierzynę: jelenie , sarny, dziki, żubry, daniele, muflony, alpaki. Swoją siłę , piękno i nieokiełznaną naturę odkryły przed dziećmi drapieżne orły, sokoły, jastrzębie, myszołowy i sowy podczas swoich pokazowych lotów .W obrębie sowiarni można było wejść do muzeum, w którym znajduje się ekspozycja zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy. Dzieci z przyjemnością oddały się zabawie na dużym placu zabaw, na którym każdy znalazł coś ciekawego dla siebie. Wycieczka udała się, zadowoleni w dobrych humorach wróciliśmy do Pszczyny.

fot. Gabriela Prusko

Elżbieta Klimczak, Gabriela Prusko