Młodzi fleciści na konkursie w Kobiórze

2019-06-10, 10:14

Uczestniczki zajęć fletowych z POPP wzięły udział w XVI Konkursie Fletowym w Kobiórze.

Zmagania młodych flecistów odbyły się 8 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Kobiórze, który wraz z UG Kobiór i SP w Kobiórze był organizatorem wydarzenia. W związku z obchodami roku Stanisława Moniuszki podczas konkursu rozbrzmiewała Jego muzyka. Usłyszeć można było znane pieśni jak również fragmenty oper. Naszą placówkę reprezentowały: WERONIKA SIĄKAŁA z SP 1 w Goczałkowicach oraz LAURA BARCZYŃSKA, MAGDALENA MROZIK i JULIA WYROBEK z SP 5 w Pszczynie. Weronika obowiązkowo wykonała pieśń Prząśniczka, zaś młodsze koleżanki wykonywały pieśń Ojcze z niebios. W I kategorii wiekowej III miejsce zdobyła MAGDALENA MROZIK. Tradycyjnie po zakończonych przesłuchaniach odbyły się warsztaty taneczne, podczas których uczyliśmy się kroków i fragmentu układu polskiego tańca Krakowiaka. Gratulujemy dziewczynom bardzo dobrego występu. Młode flecistki wystąpią jeszcze podczas Festiwalu Róż w Goczałkowicach 7 lipca. Opiekunek grupy fletowej jest Pani Edyta Wrona.

flety kobiór 2019

Edyta Wrona