Warsztaty wokalne Per Spasso

2019-06-06, 21:20

Od piątku 31 maja do niedzieli 2 czerwca 16 chórzystów
z "Per Spasso" pracowało w Rycerce Górnej w tamtejszym domu rekolekcyjnym na warsztatach przygotowując program na najbliższe występy.

Warsztaty prowadziła Pani dyrygent i opiekun chóru - Katarzyny Machnik. Młodzież pracowała z utworami utwory p. Szymona Cichonia, które wykona na wspólnym koncercie z chórami "Con fuoco" z Pszczyny oraz "Canticum Novum" z Suszca w październiku podczas festiwalu "Fide et Amore".

Do powtórki poszły też pieśni śląskie na finał "Śląskiego Śpiewania" w którym chór weźmie udział już w najbliższą niedzielę 9 czerwca, a także utwory, które szczególnie przypadły chórzystom do serca podczas 5 letniej działalności. W niedzielę uczestniczyliśmy we Mszy św., podczas której śpiewaliśmy "Missę brevis" Szymona Cichonia oraz "Alleluja" Gordona Younga i "Signore delle cime" Giuseppe de Marzi.

W sumie odbyliśmy ok. 15 godzin prób! Wieczorami wspólnie graliśmy w gry planszowe. Czas spędzony w Rycerce zaowocował nie tylko nowym repertuarem, ale także pozwolił nam się lepiej poznać i zintegrować!

Mamy nadzieję, że kolejne warsztaty zorganizujemy już niebawem!

warsztaty Per Spasso

Katarzyna Machnik