Srebrne pasmo dla Piano-Forte z Radostowic.

2019-05-28, 22:21

Wyjątkowo udany dzień przeżyli dzisiaj (28.05) młodzi chórzyści z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach, spędzając go w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego w Lusławicach.

Do Lusławic chór udał się na XIII Wojewódzki Konkurs Chórów Projektu Akademia Chóralna Śpiewająca Polska Regionu Małopolski.
Po długiej podróży dotarliśmy na miejsce - przebraliśmy się, rozśpiewali i w jednej z sal powtórzyliśmy nasz repertuar. Przesłuchania chórów w ramach projektu Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska odbywały się w głównej sali koncertowej ECM o wspaniałej akustyce.
Wykonaliśmy 4 utwory: "Postój piękna gołąbeczko" St. Moniuszki i "Czyś ty nie wiedziała" I. Pfeiffer a capella oraz dwa utwory z akompaniamentem fortepianu" "Coście wy mi narobili, moja mamulko" (W opracowaniu p. Mirosława Lachowskiego, który nam akompaniował) i "Whisper" G.Gilpina.

Potem braliśmy udział w warsztatach, czekając z niecierpliwością na werdykt jury. Wyśpiewaliśmy Srebrne Pasmo!

Udział w przesłuchaniach w tak wspaniałej sali ECM w Lusławicach był dla dzieci wielkim wyróżnieniem. Wrócili bardzo zmęczeni umilając sobie drogę śpiewaniem wszystkich zapamiętanych z minionych lat oraz aktualnych utworów chóralnych!

Dyrygentem chóru jest Pani Katarzyna Machnik a akompaniatorem Pan Mirosław Lachowski. Serdecznie gratulujemy sukcesu!

luslawice ACHŚP

Katarzyna Machnik, Mirosław Lachowski