Piano-Forte w Chorzowie

2019-05-09, 22:25

W środę 1 maja chórzyści "Piano-Forte" z Radostowic pojechali na występ do skansenu w Chorzowie. Odbywała się tam, jak co roku, impreza "Gody śląskie' pod patronatem Starochorzowskiego Domu Kultury.

Występowały zespoły ludowe, soliści, duety, kapele. Wśród wykonawców byliśmy również i my - chór dziecięcy! Wykonaliśmy 3 pieśni śląskie (które przygotowaliśmy na "Śląskie Śpiewanie"): "Czyś ty nie wiedziała" w opracowaniu I. Pffeifferowej oraz "Coście wy mi narobili, moja mamulko" i "Poszłą żabka szpacyrować" w opracowaniu p. Mirosława Lachowskiego, który nam akompaniował. Te dwie pieśni pochodzą z niedawno wydanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu zbioru "Koło mego łokiyneczka", zawierającego pieśni ziemi suszeckiej i pszczyńskiej zebrane przez p. Mariana Cieślę, a opracowane przez p. Joannę Glenc.

Występ w Chorzowie był udany, podobał się licznie zebranej publiczności (mimo pewnych problemów z nagłośnieniem), pogoda nam dopisała. Wróciliśmy zmęczeni, ale w bardzo wesołych nastrojach!

fot. Piano-Forte

Katarzyna Machnik