Per Spasso i Piano-Forte podczas eliminacji do Śląskiego Śpiewania 2019

2019-04-07, 23:33

W piątek 5 kwietnia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Suszcu odbyły się przesłuchania regionalne do XXVI "Śląskiego Śpiewania".

Wzięło w nim udział zaledwie 4 zespoły - 3 chóry (wśród nich "Parole Melodiche" z Suszca) i jeden zespół śpiewaczy "Małe Jankowianki". Młodzieżowy chór POPP "Per Spasso" pod dyrekcją Katarzyny Machnik wykonał 3 utwory: dwie pieśni z ziemi suszeckiej w opracowaniu Jacka Glenca "Czemuś się zasmuciła" oraz "Już tu nocka". Autorem opracowania ostatnie pieśni "Listeczku dymbowy" był Kazimierz Wiłkomirski.

Chór dziecięcy "Piano-Forte" z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Radostowicach zaprezentował również 3 pieśni: "Czyś ty nie wiedziała" w opracowaniu Ireny Pffeifferowej oraz dwie pieśni z ziemi pszczyńskiej zaczerpnięte z nowo wydanego zbioru pieśni ludowych Mariana Cieśli pt. "Koło mego łokiyneczka" - "Coście wy mi narobili, moja mamulko" oraz "Poszła żabka szpacyrować", które opracował na chór dziecięcy z fortepianem Mirosław Lachowski (który również zaakompaniował chórowi "Piano-Forte").

Dyrygentem obu chórów jest Pani Katarzyna Machnik.

Decyzją jury wszystkie zespoły, które wzięły udział w przesłuchaniach zostały zakwalifikowane do finału, który odbędzie się w niedzielę 9 czerwca w siedzibie zespołu "Śląsk" - w Koszęcinie.

Tutaj komunikat GOKu w Suszcu

Życzymy naszym chórzystom powodzenia!

per spasso suszec
piano-forte suszec

Poniżej playlista z kanału YouTube POPP na której można odsłuchać utwory wykonane przez oba chóry.

Katarzyna Machnik, POPP