Jaś i Małgosia - relacja ze spektaklu

2019-02-03, 22:39

W dniach 29 stycznia i 1 lutego salę widowiskową Pszczyńskiego Centrum Kultury odwiedziło ok 700 uczniów ze szkół podstawowych klas I-IV oraz przedszkolaków, którzy wraz z nauczycielami obejrzeli przedstawienie teatralne prezentowane w 4 językach.

Spektakl zrealizowany został w ramach projektu językowego "Opowiedz mi bajkę...", który POPP realizuje od 2012 r. Grupy szkolne i przedszkolne, które skorzystały z zaproszenia mogły obejrzeć jedną z najsłynniejszych baśni braci Grimm pt. "Jaś i Małgosia" ukazaną jednak dość nietypowo, bo aż w 4 językach: w J.polskim, francuskim, niemieckim...i gwarze śląskiej.

W rolę aktorów wcieli się uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 oraz III Liceum Ogólnokształcącego (wśród nich uczestnicy zajęć POPP w Pszczynie). Mimo iż trema była duża to młodzież wywiązała się znakomicie z powierzonych ról. O scenografię i przygotowanie całości zadbały panie nauczycielki: Beata Wituła, Alina Jaworska i Ewa Wanot (PZS2/POPP) oraz Joanna Grabiec (PZS2). Dziękujemy wszystkim widzom (uczniom i nauczycielom) za liczne przybycie.

Podziękowania za profesjonalną obsługę składamy również technikom PCKulu - panu Wojtkowi, Darkowi i Rafałowi.

Obsada:

J.niemiecki
Narrator - Jakub Radko, Jaś - Szymon Stolecki, Małgosia - Paulina Szafron, Baba Jaga - Maja Steinke, Macocha - Marta Kotwasińska, Drwal - Bartłomiej Czardybon. Światło i dzwięk - Mateusz Kościelny

gwara śląska
Narrator - Aurelia Jacek, Małgosia - Lidia Szendera, Jaś - Mateusz Wiera, Macocha - Natalia Bryła, Drwal - Marcel Furtok, Baba Jaga - Szymon Mazur

J.polski
Narrator - Robert Dziadek, Macocha - Julia Witoszek, Drwal - Mateusz Adamus, Jaś - Dominik Koczy, Małgosia - Patrycja Wajda, Baba Jaga - Weronika Kostyra.

J. francuski
Narrator: Aleksandra Paliczka, Drwal - Katarzyna Niemczyk
Macocha - Martyna Kokot, Jaś - Edyta Komraus, Małgosia - Weronika Kubacka, Baba Jaga - Wiktoria Korczyńska , Kot - Sara Skumiał, Sowa - Jagoda Miklewska, Myszka - Martyna Bryła, Sąsiadka - Martyna Paszek. Oprawa muzyczna - Maja Kitrasiewicz

Obszerna galeria zdjęciowa autorstwa POPP i Patrycji Senczek na naszym Facebooku