Scooby-doo, Kudłaty i Potwór uczyli dzieci pierwszej pomocy

2019-01-31, 14:51

Uczniowie klas mundurowych z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie, którzy biorą udział w zajęciach pozalekcyjnych POPP razem z nauczycielem uczyli dzieci ze szkół podstawowych pierwszej pomocy.

Wybrani uczniowie klas mundurowych w PZS nr 2: Małgorzata Rychlik, Martyna Skrzyszowska, Paulina Gandyk, Mateusz Kost, Tycjan Stachowicz, Wojciech Mazur oraz Radosław Pławecki wykorzystując postać Scoobiego, Kudłatego i potwora, starali się przekazać najważniejsze informacje dotyczące ratowania ludzkiego życia. Utrwalone zostały numery alarmowe a szczególnie numer 112 o którym dzieci i młodzież śpiewali piosenkę. W grupach przeprowadzone zostały ćwiczenia: RKO na manekinach, pozycja bezpieczna oraz bandażowanie misia, Scoobiego i kolegi lub koleżanki.

W piątek 25 stycznia młodzież odwiedziła uczniów Szkół Podstawowych nr 15 w Jankowicach, nr 16 w Studzienicach i nr 6 w Czarkowie. W poniedziałek 28 stycznia zawitaliśmy do Szkół Podstawowych nr 19 w Brzeźcach i nr 12 w Studzionce oraz 6 latków w Przedszkolu Publicznym nr 14 w Studzionce.

Obszerna galeria z zajęć znajduje się na naszym Facebooku

fot. POPP

Alicja Chrapkiewicz, POPP