Świąteczne "fletowe" kolędowanie w ZSP w Radostowicach

2019-01-17, 20:19

W środę 16 stycznia w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Radostowicach odbyło się tradycyjne Świąteczne kolędowanie dla rodziców uczniów oraz dla społeczności lokalnej, w której oprawę muzyczną wykonała grupa fletowa prowadzona przez panią Katarzynę Machnik.

Spotkanie rozpoczęły 2 grupy dzieci grających na fletach prostych - grupa młodsza, w której zagrały dzieci z klas I i II oraz Zosia i Matylda z "zerówki" i grupa starsza - uczniowie z klas IV-VI. W grupie starszej dzieci grają w układzie 3-głosowym na fletach: sopranowym, altowym i tenorowym. Każda grupa zagrała 2 kolędy: "Pójdźmy wszyscy do stajenki" i "Lulajże, Jezuniu" oraz "Gdy śliczna Panna" i "A cóż z tą dzieciną".

Po występie flecistów uczniowie klas starszych ZS-P oraz chór "Piano-Forte" przedstawiły jasełka, przygotowane pod czujnym okiem nauczycieli: p. Dawida Klisia, p. Barbary Kotowskiej, p. Arkadiusza Wciślaka oraz p. Katarzyny Machnik.

Występy bardzo się zgromadzonym gościom podobały, o czym świadczyły miłe słowa podczas późniejszego spotkania przy kawie, herbacie i pysznych ciastach!

fot. POPP

Katarzyna Machnik