Judocy walczyli w Bielsku-Białej

2019-01-15, 22:35

W miniony weekend 12-13 stycznia odbył się w Bielsku-Białej VIII Miedzynarodowy Turniej judo "Pokonujemy granicę", w ktòrym uczestniczyła rekordowa ilość zawodnikòw i zawodniczek, ponad 1300 osób. Z POPP startowali dzielni zawodnicy i zawodniczki, którzy swoją przygodę z judo rozpoczęli we wrześniu 2018 roku.

W zawodach, których organizatorem i gospodarzem było Podbeskidzkie Towarzystwo Sportowe Janosik Bielsko-Biała, uczestniczyło 6 zawodnikòw reprezentujących POPP. Największy sukces odniósł Michael Janko w wadze +90 kg, który przegrał w finale i wywalczył 2 miejsce. W wadze do 48kg. wystartował Rafał Machnik, do 33kg zaprezentowali się kuzyni Maksymilian i Nikodem Wojtkowiakowie, tym razem bez sukcesów. Wśród dziewcząt walczyła po raz pierwszy na dużych zawodach Julia Machnik (42kg) i Natalia Szpaderska (30kg) dla której były to już kolejne zawody ale mniej udane niż poprzednie w których startowała. Młodzi judocy z wielką charyzmą i zapałem podchodzą do zawodòw w których startują. Mimo małego doświadczenia i mocniejszych zawodnikòw nie poddają się i chcą być z dnia na dzień lepszymi judokami. Cieszymy się że mimo kròtkiego stażu dzieci przełamują własne słabości, strach i mają ogromną chęć i zapał aby stać się prawdziwym, dzielnym człowiekiem - samurajem. Wszystkim startującym dziękuję za udział w zawodach.

Aktywny sposób spędzania wolnego czasu w dzisiejszych czasach dla dzieci to cel główny, ktòry udaje się spełnić podczas bezpłatnych zajęć judo prowadzonych w ramach POPP przez trenerkę panią Annę Żemłe-Krajewską.

(fot. Anna Żemła-Krajewska / PTS Janosik BB)

Bardzo obszerna galeria zdjęciowa z turnieju - KLIKNIJ

fot. Anna Żemła-Krajewska, PTS Janosik BB