Koło fletowe patriotycznie w DPS w Pszczynie

2018-11-29, 22:19

We wtorek 27 listopada uczestniczki zajęć Koła Fletowego POPP działającego w SP w Goczałkowicach wraz z uczniami Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 w Pszczynie zaprezentowały krótki program artystyczny (pieśni i melodie) o tematyce patriotycznej.

Julia Wyrobek wykonała na flecie prostym popularne melodie ułańskie tj. "Pierwsza Kadrowa", "Przybyli ułani pod okienko", "O mój rozmarynie rozwijaj się" oraz "Rozkwitały pąki białych róż". Swoim śpiewem towarzyszyła Jej Natalia Englisz. Po występie w świetlicy młodzi artyści koncertowali w pokojach mieszkańców domu, którzy z powodów zdrowotnych nie mogli uczestniczyć w koncercie. Doświadczenie to dostarczyło wielu wzruszeń zarówno słuchającym jak muzykom.
Koncert został ciepło przyjęty a pracownicy i podopieczni zaprosili młodych artystów, do ponownego koncertowania. Program przygotowała pani Edyta Wrona opiekun Koła Fletowego POPP, które działa w SP w Goczałkowicach, SP 5 w Pszczynie i SP 3 w Pszczynie. Dziękujemy!

flety w DPS listopad 2018

Edyta Wrona, POPP