Sukces młodych aktorów z Kórtyny

2018-11-26, 21:55

Bardzo miło wspominać będą młodzi aktorzy z Kórtyny udział w XXVII Regionalnym Turnieju Recytatorskim i X Konkursie Poezji Śpiewanej, które odbyły się 15 i 22 listopada w Miedźnej.

Organizatorami konkursu byli Gminny Ośrodek Kultury i Gminny Zespół Oświaty i Wychowania w Miedźnej. Pani Anna Masny opiekun dziecięco-młodzieżowego koła teatralnego Kórtyna zgłosiła do konkursów następujące osoby:
- Karolinę Baginską (wiersz J. Kofty "Renoir" i proza L. Amejko "Gumajka i Uriel")
- Monikę Szpyrkę (wiersz M. Pawlikowskiej Jasnorzewskiej "Ciotki", proza W. Kuczoka "Gnój")
- Nadię Masiul (wiersz Ł. Dębskiego "Zły Janek", proza A. Lindgren "Pipi Pończoszanka")
- Igę Masny (wiersz D. Wawiłow "Strach", proza J. Olech "Nazywam się Prudencja");
- Maksa Wybrańczyka, który zaśpiewał "W czasie deszczu dzieci się nudzą" oraz "Psie smutki".

Jury XXVII Regionalnego Turnieju Recytatorskiego i X Konkursu Poezji Śpiewanej w składzie: Jerzy Kuczera - Przewodniczący Jury, Ewa Polak - Walesiak, Michał Skiba i Karolina Ciwis - postanowiło wyróżnić naszych artystów następującymi nagrodami:

- w kategorii uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych;
II miejsce ex aequo - Nadia Masiul ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Pszczynie;
III miejsce - Iga Masny z Niepublicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

W kategorii uczniów szkół ponadgimnazjalnych
I miejsce - Karolina Bagińska i II miejsce - Monika Szpyrka z I Liceum Ogólnokształcącego im. B.Chrobrego w Pszczynie (też Kórtyna ale reprezentowała I LO.).

JURY postanowiło, że Nagrodę GRAND PRIX XXVII Regionalnego Turnieju Recytatorskiego Miedźna` 2018 - statuetkę i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł otrzyma Karolina Bagińska.

W kategorii uczniów klasy 7, 8 szkoły podstawowej i klasy III gimnazjum;
- II miejsce ex aequo - Maksymilian Wybrańczyk z Niepublicznej Szkoły Podstawowa nr 1 w Pszczynie.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich aktorów i pani Ani. Życzymy dalszych sukcesów!

Poniżej zdjęcia ze strony organizatora.
Tutaj informacja ze strony organizatora

fot. GOK Miedźna

Anna Masny