Chóry Piano-Forte i Per Spasso w NOSPR w Katowicach

2018-11-26, 20:54

W niedzielny wieczór 25 listopada w sali koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia spotkały się chóry dziecięce i młodzieżowe Regionu Śląskiego Programu Śpiewająca Polska aby wziąć udział w Koncercie Narodowe Śpiewanie.

W koncercie udział wzięły dwa chóry działające w ramach zajęć pozaszkolnych POPP, których dyrygentem jest pani Katarzyna Machnik, chór dziecięcy "Piano - Forte" ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Radostowicach i chór młodzieżowy "Per Spasso". Pozostali uczestnicy koncertu to:

- Chór Młodzieżowy "Bel canto" Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku (dyrygent: Lidia Blazel-Marszolik);
- Chór "Szósteczka" Szkoły Podstawowej nr 6 im. Ks. K. Palicy w Tychach (dyrygent: Michał Brożek);
Chór G1 Fort-e Szkoły Podstawowej nr 1 im. T. Kościuszki w Zawierciu (dyrygent: Barbara Czajkowska);
- Chór Dziecięcy "Przednutka" Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Kobielicach (dyrygent: Barbara Garus);
- Chór "Cantores don Bosco" Salezjańskiego Zespołu Szkół Publicznych im. Św. Dominika Savio w Zabrzu (dyrygent: Oskar Zgoła)
- Chór "Gaudeo" Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Świerklanach (dyrygent: Maria Skrobol);
oraz Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia w Rudzie Śląskiej (dyrygent: Dariusz Kasperek).

Chór "Per Spasso" w I części wykonał utwór "Jechał Jasio młody" Witolda Rudzińskiego, a w II części: "Te rozkwitłe świeżo drzewa" muz. Józef Świder, sł. Adam Mickiewicz oraz "Kwiaty polskie" muz. Grzegorz Miskiewicz, sł. Julian Tuwim.

Chór "Piano-Forte" w I części - "Rzeczka" muz. Witold Lutosławski, sł. Julian Tuwim, a II części - "W domu ojczystym" muz. Jerzy Wasowski, sł. Krystyna Parnowska.

To był wspaniały wieczór nie tylko dla chórzystów ale również ich rodzin, które licznie przybyły aby wysłuchać koncertu.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży oraz pani Katarzynie Machnik za wspaniały występ i do zobaczenia na zajęciach lub kolejnych występach.

Zapowiedź koncertu

Poniższe zdjęcia i filmiki za zgodą organizatora koncertu.

fot. POPP

Katarzyna Machnik, POPP