Kolejny start młodych judoków z POPP

2018-11-21, 15:39

XII Międzynarodowy Turniej Judo SILESIA CUP- Rybnik 2018, który odbył się w sobotę 17 listopada był okazją do powiększenia doświadczenia młodych zawodników trenujących judo w ramach zajęć pozaszkolnych POPP.

Mimo wielkiego zaangażowania i serca gotowego do walk zabrakło szczęścia. Natalia Szpaderska w wadze do 30 kg. nie wyszła z grupy mimo walki wygranej i dwóch przegranych pozostała na 5 miejscu. Szymon Pasławski w kategorii wagowej do 40 kg również nie wyszedł z grupy. Judoka po raz pierwszy startował w zawodach judo, to doświadczenie wzmocniło go i nie może się doczekać kolejnych zawodów, które odbędą się 9 grudnia br ponownie w Żorach (IV edycja Grand Prix Żory 2018 w Judo Dzieci). Maksymilian Wojtkowiak w wadze do 33kg walczył w dwóch starciach. Jego przeciwnicy z żółtymi pasami okazali się lepsi. Dzieci z POPP to dzielni mali adepci zajęć pozaszkolnych. Świadomi że zdrowie i sport sprawiają, iż lepiej radzą sobie z rzeczywistością dnia powszedniego. Wzmagają się z własnymi słabościami, uczą się radzić sobie w trudnej sytuacji i wyciągają wnioski z przegranych walk a z wygranych bardzo się cieszą i dążą do lepszych rezultatów.

Życzymy powodzenia!

fot. Anna Żemła-Krajewska