Zawody młodych judoków z POPP

2018-11-07, 21:14

Hala Widowiskowo-Sportowa w Żorach była areną zawodów Grand Prix Judo dzieci, w których udział wzięła grupa naszych podopiecznych.

Zawody odbyły się w niedzielę 4 listopada i adresowane były do dzieci w wieku od 2013 r. - 2007 r. Po raz pierwszy w takich zawodach z POPP Pszczyna wystartowało pięciu utalentowanych judoków. Maksymilian Wojtkowiak zdobył 3 miejscew wadze 33 kg. w roczniku 2009-2010, jego kuzyn Nikodem Wojtkowiak 2 miejsce w wadze do 30 kg w wieku 2011, w tej samej konkurencji 3 miejsce zdobył Szymon Krajewski, który przegrał ze swoim kolegą jednym punktem. Nasi chłopcy za przeciwnika mieli zawodnika z Czech Jana Krupe z Ostrawy, z którym obydwoje wygrali. Najlepszy w tej grupie okazał się zawodnik klubu Budowlani Sosnowiec. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczynki, Magdalena Krajewska wywalczyła 3 miejsce w wadze 34 kg w wieku 2009-2010 r.
(w tej wadze było pięć zawodniczek). Magda dwie walki wygrała i dwie przegrała.
Natalia Szpaderska w wadze 30 kg w wieku 2009-2010 r. swoją pierwszą walkę wygrała rzucając na plecy swoją rywalkę, niestety następną walkę przegrała i ostatecznie zajęła 3 miejsce.
Gratulujemy zawodnikom wspaniałych walk, niezapomnianych pełnych emocji chwil spędzonych w miłym towarzystwie. Następne zawody już w najbliższą niedzielę 11 listopada 2018 r w Jastrzębiu-Zdroju, których organizatorem jest Klub Judo Koka Jastrzębie.

Trzymamy kciuki za naszych judoków!

Nasi judocy uczęszczają na bezpłatne pozalekcyjne zajęcia Koła sportowo-rekreacyjnego z elementami judo, które od marca br. prowadzi w ramach POPP pani Anna Żemła-Krajewska. Zajęcia odbywają się 3 razy w tygodniu w auli Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie przy ulicy Bogedaina 24.

fot. POPP

Anna Żemła-Krajewska, POPP