Sukces Młodych Pszczynioków i Gryfnych Bajtli w Wodzisławiu!

2018-10-27, 22:15

Kolejny sukces na swoim koncie mogą dopisać dziecięce zespoły regionalne Młode Pszczynioki i Gryfne Bajtle a mianowicie zajęcie I i III miejsca w swojej kategorii - podczas 37. Wodzisławskich Spotkań z Folklorem.

Organizatorem wydarzenia było Wodzisławskie Centrum Kultury, w którego murach a konkretnie w sali widowiskowej uczestnicy prezentowali swoje programy.
Oba zespoły zaprezentowały znany już repertuar, który w ocenie jury zasłużył na I miejsce (Młode Pszczynioki) i III miejsce (Gryfne Bajtle) w kategorii - Ludowe Zespoły Pieśni i Tańca / szkoły podstawowe. Ogromne podziękowania dla obu zespołów, pań prowadzących czyli Katarzyny Janik, Anny Kozińskiej i Marii Bartas oraz grupy rodziców, który przyjechała podziwiać występy.

Młode Pszczynioki działają w Szkole Podstawowej nr 2 w Pszczynie a Gryfne Bajtle w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzienicach.

TUTAJ komplet wyników tego przeglądu

Zdjęcia POPP i WCK.

Fragmenty występu naszych zespołów.

dyplomy
MP