Sukces uczniów PZS2 (uczestników zajęć POPP)

2018-10-09, 23:11

Uczniowie PZS 2 w Pszczynie, którzy uczestniczą w zajęciach koła rekreacyjno-sportowego i wspierania inicjatyw społecznych wzięli udział w Mistrzostwach Polski - GEOTYDA 2018.

Nowe koło działa od września br. pod kierownictwem pani Alicji Chrapkiewicz i należą do niego uczniowie klas mundurowych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie.
W czwartek 4 października uczniowie ci wzięli udział w Mistrzostwach Polski GEOTYDA 2018. Celem imprezy było wyłonienie najlepszego zespołu w paragrafowych grach terenowych opartych na testach do jednostek służb specjalnych . Z pokonaniem około 30 km trasy i podaniem poprawnego kodu najlepiej poradziła sobie drużyna w składzie: Radosław Pławecki, Jakub Weszka (3 Loa) oraz Sebastian Waleczek (2 Lob) zajmując 3 miejsce. Tuż za podium znaleźli się: Karolina Szulc, Sara Bartnik, Kinga Krzekotowska (2 LOa). Mimo znajomości poprawnych odpowiedzi, zły zapis kodu odebrał szansę na zwycięstwo w całym turnieju, najszybszej drużynie Mistrzostw w składzie: Michał Przybyła, Tycjan Stachowicz, Mateusz Kost (2LOa). Trasę pokonały również: Anna Antosz, Bożena Frankiewicz i Barbara Juszczyk. Wszyscy ww. uczniowie przygotowywali się do imprezy podczas zajęć Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Opiekę podczas GEOTYDY sprawowały: Alicja Chrapkiewicz i Magdalena Szczyrbowska, nauczyciele POPP.

Fot. M.Szczyrbowska, A.Chrapkiewicz i uczniowie.

fot. Alicja Chrapkiewcz, Magdalena Szczyrbowska, ucznio

Alicja Chrapkiewicz