Koło historyczno-regionalne na FOP i Bitwie Wyrskiej

2018-05-29, 10:54

Weekend 19-20 maja był pracowity dla członków Koła Historyczno-Regionalnego (młodzieży z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2), którego opiekunem jest nauczyciel historii Michał Pudełko.

W sobotę, 19 maja, młodzież miała okazję zobaczyć inscenizację Bitwy Wyrskiej z września 1939 roku, która co roku jest odtwarzana w miejscu faktycznych walk wojska polskiego z niemieckim najeźdźcą. Oprócz rekonstrukcji historycznej można było zapoznać się z aktualna ofertą wojska polskiego, a także podziwiać część najnowszego uzbrojenia naszej armii (TUTAJ szczegóły.)

fot. Michał Pudełko

Natomiast w niedzielę, 20 maja, młodzież pomagała naszym pszczyńskim Sybirakom oraz Kombatantom w stworzeniu stoiska podczas Festiwalu Organizacji Pozarządowychw ramach Daisy Days. Uczniowie poznali wiele ciekawych historii związanych z wywózką oraz losami Polaków w okresie II wojny światowej i tuż po jej zakończeniu.
To był z pewnością ciekawy weekend.

fot. Michał Pudełko

Michał Pudełko