Sukces flecistów z Radostowic

2018-05-26, 08:41

Uczestnicy zajęć koła fletowego ze Szkoły Podstawowej im. J. Brzechwy w Radostowicach wzięła udział w XV Regionalnym Konkursie Gry na Fletach Podłużnych, który odbył się w Kobiórze.

Przesłuchania odbywały się w czterech kategoriach: I - klasy I-IV, II - klasy V - VI, III - klasy VII i gimnazjalne oraz IV - zespoły fletowe (duety i kwartety). Fleciści z Radostowic wystąpili we wszystkich kategoriach. W I - 5, w II - 4, w III - 1, w IV wystąpiło 6 duetów oraz 2 kwartety.Po przesłuchaniach, kiedy jury udało się na obrady, wszyscy fleciści mieli warsztaty taneczne, które poprowadziła pani z zespołu muzyki dawnej z Mikołowa. Uczyliśmy się m.in. poloneza i kontredansa!

Po poczęstunku nadeszła chwila ogłoszenia wyników! Nasi fleciści wszyscy zagrali bardzo dobrze o czym świadczą zdobyte nagrody:

kat. I - Oliwier Dawidkiewicz - III miejsce
kat. II - Małgorzata Machnik - wyróżnienie i Zofia Drzyzga oraz Natalia Wyrobek - II miejsce (ex aequo)
kat. IV duety - Zofia Drzyzga i Małgorzata Machnik - wyróżnienie, Natasza Mirek i Antonina Mirek - II miejsce

oraz II miejsce zdobył kwartet, w skład którego wchodzą uczniowie klasy VI: Emilia Gaszka, Karol Jędrzejek, Zofia Drzyzga i Małgorzata Machnik

Wszystkim flecistom gratulujemy udanych występów.

Zdjęcia organizatora konkursu

Katarzyna Machnik