Uczestnicy zajęć POPP w Parku Leśnych Niespodzianek

2018-05-15, 10:21

W sobotę 31 kwietnia 2018 r. grupa uczestników kół zainteresowań POPP działających w SP 4 i ZS nr 3 w Pszczynie wzięła udział w wycieczce do Parku Leśnych Niespodzianek w Ustroniu. Celem wycieczki było obcowanie z naturą a dzięki temu wypoczynek jak również edukacja.

Na terenie parku, na łonie przyrody żyjącej swoim rytmem dzieci mogły podziwiać, karmić, głaskać dziką zwierzynę: żubry, jelenie, sarny, daniele, muflony. Swoją siłę, piękno i nieokiełznaną naturę odkryły przed dziećmi drapieżne orły, myszołowy, sokoły, jastrzębie i sowy podczas swoich pokazów lotów. W obrębie sowiarni można było wejść do muzeum, w którym znajduje się ekspozycja zwierząt z Ameryki Północnej, Afryki i Europy. Dzieci z przyjemnością oddały się zabawie na dużym placu zabaw, na którym każdy znalazł coś ciekawego dla siebie.

fot. Gabriela Prusko

Aleksandra Pławecka-Brauntsch, Gabriela Prusko