Rowerowo trasą Pszczyna - Żory - Pszczyna

2018-05-10, 22:35

Kolejna słoneczna sobotę była bardzo pracowita dla grupy rowerowej z Powiatowego Zespołu Szkół nr 1, która pod opieką Pan Wojciecha Magulskiego "zaliczyła" trasę z Pszczyny do Żor i z powrotem.

Trasa w sumie liczyła 60 km. Pętla wiodła drogami leśnymi i polnymi, czasami drogami publicznymi gminy Suszec i Żor. Po drodze można było zobaczyć min. schrony w byłej jednostce wojskowej w Czarkowie, Maryjkę na Branicy, kopalnię węgla kamiennego Krupiński w Suszcu i Pałac Bażantarnia w Porębie. Dłuższa przerwa w jeździe na rowerze zaplanowana została przy Centrum Handlowym Auchan w Żorach, gdzie gdzie grupa postanowiła zjeść obiad. W drodze powrotnej chwilę odpoczynku rowerzyści zrobili w ośrodku Gwaruś w Suszcu oraz na tamie zbiornika Łąckiego, skąd ścieżką wzdłuż rzeki Pszczynki bezpiecznie wrócili do domów.

fot. Wojciech Magulski

Wojciech Magulski