Złote pasmo dla PER SPASSO

2018-05-07, 23:27

Niedzielę 6 maja chórzyści "Per Spasso" spędzili w katowickiej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego. Odbywały się tam przesłuchania regionu śląskiego chórów uczestniczących w projekcie Akademia Chóralna - Śpiewająca Polska.

W przesłuchaniach wzięło udział 6 chórów: Cantores don Bosco z Zabrza, Szósteczka z Tychów, Gaudeo ze Świerklan, Piano - Forte- z Radostowic, G1 Forte z Zawiercia i nasz Per Spasso pod kierownictwem Pani Katarzyny Machnik.

Każdy zespół musiał wykonać jeden utwór ze szkoły wokalnej Niccola Vaccaia oraz trzy utwory kompozytorów polskich. Nasz chór zaśpiewał "Kwiaty polskie" G. Miśkiewicza, "Te rozkwitłe świeżo drzewa" J. Świdra oraz "Listeczku dymbowy" - śląską pieśń ludową w opr. K. Wiłkomirksiego. Po zakończeniu wszystkich prezentacji jury przyznało naszemu chórowi złote pasmo!

Przed chórem kolejne wyzwanie - 18 maja zaśpiewa w Sali Lustrzanej pszczyńskiego zamku podczas Gali Klejnotów Ziemi Pszczyńskiej.

fot. rodzice

Katarzyna Machnik