Młode Pszczynioki i Gryfne Bajtle - bardzo udany występ w Zebrzydowicach

2018-05-04, 22:55

Dziecięce Zespoły Regionalne MŁODE PSZCZYNIOKI i GRYFNE BAJTLE działające w ramach zajęć POPP zajęły III miejsce w XXV Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Regionalnych "ZŁOTY KŁOS" Euro-Folklor 2018, który odbył się pierwszego i trzeciego maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Zebrzydowicach.

Oba zespoły zaprezentowały ludowe pieśni i tańce na scenie amfiteatru przy GOKu w Zebrzydowicach. W przeglądzie udział wzięło 80 zespołów zarówno dziecięcych jak i dorosłych. Opiekunem zespołów jest Pani Katarzyna Janik. W tym roku pomagają jej Pani Anna Kozińska (Młode Pszczynioki, pod nieobecność Pani Małgorzaty Szczerby) i Pani Maria Bartas (Gryfne Bajtle). W Zebrzydowicach zespołom przygrywała kapela, w której oprócz Pani Katarzyny (akordeon) zagrały Pani Małgorzata Szczerba (kontrabas), Pani Gabriela Wrzoł (bęben) oraz Lidia i Małgosia Filipczuk (skrzypce).

Gratulujemy sukcesu i do zobaczenia na Małym Brzymie, który odbędzie się 26 maja od 13.00 w pszczyńskim Skansenie.

Składamy również podziękowania za wsparcie finansowe wyjazdu do Zebrzydowic Radzie Rodziców ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie, przy której działają Młode Pszczynioki i Radzie Rodziców z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzienicach przy której działają Gryfne Bajtle.

Warto podkreślić obecność licznej grupy rodziców, która wspierała zespoły oklaskami.

Życzymy dalszych sukcesów!

Protokół jury na stronie organizatora - KLIKNIJ