Zespoły taneczne z POPP na przeglądzie układów tanecznych

2018-04-23, 21:23

Dwa zespoły taneczne działające w ramach zajęć pozalekcyjnych POPP zaprezentowały się na II Międzyszkolnym Konkursie Układów Tanecznych, którego organizatorem była Szkoła Podstawowa nr 8 w Rudołtowicach.

W przeglądzie wystąpiło 8 zespołów ze szkół podstawowych gminy Pszczyna (z Jankowic, Pszczyny, Wisły Wielkiej, Poręby, Łąki, Rudołtowic, Brzeźc) i reprezentant gminy Goczałkowice - SP 1.
Do oceny występów organizator powołał profesjonalne jury w składzie: Anna Krzempek - Dyrektor CEiRu w Czechowicach-Dziedzicach, Angelika Trefon - instruktor tańca dla dzieci w Pszczyńskim Centrum Kultury oraz Małgorzata Tomczyk instruktor rekreacji ruchowej i choreograf tańca nowoczesnego min. w Pszczyńskim Centrum Kultury.

Oba nasze zespoły reprezentowały szkoły w których działają czyli zespół "Crazy up" (SP 1 w Goczałkowicach) i zespół "Never Say Never" (SP 9 w Łące). Zespoły zaprezentowały się dobrze a w ocenie jury zespół z Goczałkowic nawet bardzo dobrze co zostało docenione przyznaniem II miejsca! Opiekunem obu zespołów jest Pani Gabriela Wrzoł.

Klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:
I miejsce - zespół "Stars" z SP 8 w Rudołtowicach
II miejsce - zespół " Crazy up" z SP 1 w Goczałkowicach
III miejsce - zespół "Dark Angels" z SP 14 w Wiśle Wielkiej

Z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 8 w Rudołtowicach Pani Katarzyny Wybrańczyk wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy a laureaci dodatkowo specjalne statuetki. Współorganizatorem imprezy było Stowarzyszenia "Take tam..." im. Artystów Międzywojnia.

Pełna relacja z imprezy na stronie SP 8

fot. POPP