POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

V RAJD GÓRSKI DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

2018-04-07, 20:14

USKT DIABLAK

Sobota 7 kwietnia 2018r. była jak najbardziej odpowiednim dniem, aby wziąć udział w rajdzie górskim. W tym właśnie dniu, 120 uczestników zmierzyło się z 11-sto kilometrowym szlakiem w Beskidzie Żywieckim.

Specjalnie dla młodych turystów trasa została tak dobrana, by czuli oni pełną satysfakcję i zadowolenie z aktywnie spędzonego dnia. Wszystko zaczęło się od wczesnej zbiórki i wyjazdu trzema autokarami do Zlatnej Huty, skąd uczestnicy udali się na Halę Lipowską, gdzie rozwiązali krótki turniej turystyczny. Następnie cała grupa dotarła na metę rajdu znajdującą się na przy Schronisku PTTK na Hali Rysianka (1260m n.p.m.). Tam turyści skorzystali również z oferty kulinarnej, którą oferują gospodarze schroniska. Schronisko na Rysiance to miejsce warte odwiedzenia przez każdego turystę a dzięki uprzejmości obsługi schroniska uczestnicy spędzili tam bardzo przyjemnie czas. Po godzinnej przerwie odbyło się podsumowanie turnieju, wręczenie podziękowań, dyplomów i przygotowanych dla laureatów nagród. Każda szkoła otrzymała specjalnie przygotowaną pamiątkę rajdową a każda drużyna - pamiątkowy dyplom. Za bezpieczne przeprowadzenie uczestników odpowiedzialni byli przewodnicy górscy Pani Aldona Wawer i Pan Daniel Brudny oraz Pan Sebastian Markiewicz, który odpowiadał za zabezpieczenie medyczne a także Wolontariusze z UKST "DIABLAK". Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy!!!

Warto podkreślić, że patronat nad Rajdem objęli: Starosta Pszczyński Pan Paweł Sadza i Burmistrz Pszczyny Pan Dariusz Skrobol. Rajd nie odbyłby się bez zaangażowania nauczycieli szkół podstawowych a także nauczycieli POPP, którzy zachęcają uczniów do udziału w wycieczkach turystycznych. Jako organizatorzy zapraszaliśmy wszystkie lokalne i okoliczne szkoły podstawowe, jednak ostatecznie zgłosiło się tylko siedem szkół, które łącznie zgłosiły 11 drużyn. Liczymy, że w przyszłym roku w rajdzie weźmie udział większa liczba reprezentacji szkół podstawowych z naszego terenu, tak aby w każdej szkole dzieci miały możliwość rozwijania turystycznych zainteresowań.

Laureatami turnieju zostały następujące drużyny:

I miejsce "KUGUARY" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Miedźnej,

II miejsce "WĘDROWNE MUFLONY" - Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie,

III miejsce "HEROSI Z ŁĄKI" - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łące.

Jako organizatorzy chcemy podkreślić, że uczniowie reprezentowali wysoki poziom znajomości polskich gór, a także posiadają wiedzę na temat prawidłowego i bezpiecznego zachowania się w górach.

W rajdzie udział wzięły również następujące drużyny:

NIEZWYCIĘŻENI - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Mizerowie,
JEDYNKOWICZE - Szkoła Podstawowa nr 1 w Pszczynie,
ŁĄCKIE ŚWIEŻAKI - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Łące,
DZIKIE GRUCHACZE - Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie,
WESOŁE RYSIE - Szkoła Podstawowa nr 2 w Pszczynie,
SP18 - Szkoła Podstawowa nr 18 w Pszczynie,
SOKOŁY - Szkoła Podstawowa we Frydku,
ORŁY - Szkoła Podstawowa we Frydku.


Rajd odbył się przy wsparciu finansowym Starostwa Pszczyńskiego i Urzędu Miejskiego w Pszczynie. We wsparcie Rajdu oraz ufundowanie części nagród włączyli się także Sponsorzy:

- Zakład Fotograficzny Pana Marka Grucki z Pszczyny,
- Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goczałkowicach - Zdroju,
- Agencja Promocji i Rozwoju Ziemi Pszczyńskiej,
- Lokalna Grupa Działania Ziemia Pszczyńska,
- Firma Matmet z Pszczyny,
- Sklep Podróżnika z Bielska - Białej,
- Firma Szlif-Pol z Ćwiklic,
- Firma Hoder z Dankowic,
- Muzeum Zamkowe w Pszczynie,
- Pszczyńska Fundacja Wspierania i Rozwoju Sportu,
- www.przypinkowo.pl.

Wszystkim firmom, które wsparły tę inicjatywę składamy serdeczne podziękowania.

Organizatorem V Rajdu Górskiego dla Uczniów Szkół Podstawowych był Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Klub nasz zajmuje się propagowaniem aktywnej turystyki górskiej oraz rowerowej. Organizujemy liczne wycieczki turystyczne - krajowe i zagraniczne, wycieczki rodzinne, obozy turystyczne górskie i rowerowe a także zajęcia na ściance wspinaczkowej. Serdecznie zapraszamy mieszkańców powiatu pszczyńskiego i nie tylko do zainteresowania się naszą działalnością i wzięcia udziału w aktywnym spędzaniu wolnego czasu w miłym i sympatycznym gronie. Nasze działania kierowane są do szerokiej grupy osób - od najmłodszych po bardzo doświadczonych turystów, rodzin z dziećmi, grup uczniowskich w każdym wieku. Specjalnie dla rodzin z młodszymi dziećmi, grup uczniowskich klas IV - VI pod opieką nauczyciela rozpoczęliśmy, dwa lata temu organizację osobnych wycieczek.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy wsparli tę inicjatywę, zapraszamy na VI Rajd Górski w 2019 roku. Zapraszamy również do aktywnego spędzania wolnego czasu właśnie z "DIABLAKiem".

Bliższe informacje na temat naszej działalności znajdują się na stronie Klubu - serdecznie zapraszamy.Agnieszka Szczypka - Wojciech

powrót

Copyright 2012-2019 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia