III Konkurs "Przewodnik krasomówca"

2018-04-05, 20:11

USKT DIABLAK

5 kwietnia trójka uczestników zajęć POPP i klubowiczów z UKST "DIABLAK" wzięła udział w III Konkursie "Przewodnik - krasomówca - edycja młodzieżowa", który został zorganizowany przez Oddział PTTK Ziemi Pszczyńskiej oraz Panią Renatę Dyrdę - Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie.

Konkurs ten był lokalnymi eliminacjami do V Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego o tytuł "Przewodnik - krasomówca" organizowanego przez Krajowy Samorząd Przewodników Turystycznych PTTK oraz Oddział PTTK w Pszczynie. Wszystkie uczestniczki otrzymały dyplomy za udział oraz drobne upominki a dodatkowo Karolina Olszowiec została laureatką konkursu i 8 kwietnia br. wystąpiła w Sali Lustrzanej Muzeum Zamkowego w Pszczynie podczas finału V Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego o tytuł "Przewodnik - krasomówca". Wszystkim uczestniczkom gratulujemy i dziękujemy za ogromne zaangażowanie, przełamanie stresu oraz godne reprezentowanie naszego klubu. Klub, jak również i POPP reprezentowali: Karolina Olszowiec, Klaudia Milerska, Natalia Oszek. Do konkursu nasza trójka była przygotowywana w ramach zajęć POPP.

Agnieszka Szczypka - Wojciech, Artur Wojciech