Sukces uczestników zajęć POPP z PZS 2 w Pszczynie

2018-04-04, 10:43

Uczestnicy zajęć pozalekcyjnych POPP - uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie po raz kolejny z nagrodą za konkurs towarzyszący wydarzeniu pn. Pszczyńskie Spotkania z Przygodą.

Pięcioro uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie uczęszczający do klasy 3 technikum informatycznego po raz trzeci zdobyła pierwsze miejsce w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu oraz Pszczyńskie Centrum Kultury. Zwycięski zespół to uczestnicy zajęć Koła Sportowo - Turystycznego " Na szczycie", które od 2015 r. działa przy POPP w Pszczynie. Konkurs pod nazwą "Moja zapowiedź przygody" jest kierowany do uczniów pszczyńskich szkół i polega na nakręceniu 2 minutowego filmiku o jednym z zaproszonych gości zaproszonych na Pszczyńskie Spotkania z Przygodą. W tym roku zespół w składzie: Weronika Tyrala, Patryk Nowak, Krzysztof Folek, Damian Łuka, Michał Kuliga stworzył filmik o p. Monice Witkowskiej - niesamowitej podróżniczce i żeglarce.

Zespół filmowy otrzymał talon w kwocie 700 złotych na dofinansowanie do wycieczki szkolnej. Scenariuszem i współrealizacją filmiku zajęła się p. Ania Kozińska - miłośniczka górskich wędrówek, opiekun wspomnianego koła.

Jak co roku była to ciekawa przygoda dla obu stron. Zespół filmowy oczywiście za rok też weźmie udział w konkursie. W końcu każdy z nas marzy o Wielkiej Przygodzie.

Ania Kozinska

fot. Anna Kozińska