POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

Wycieczka na Turbacz

2018-03-11, 22:28

USKT DIABLAK

W słoneczną marcową niedzielę, grupa klubowiczów UKST "Diablak" w tym uczestników zajęć POPP wybrała się na wycieczkę w Gorce. Podobnie jak dwa lata temu, podczas pierwszej klubowej wycieczki w to pasmo górskie, celem naszej wycieczki był szczyt najwyższej gorczańskiej góry - Turbacza (1310 m n.p.m.).

Tym razem zdecydowaliśmy się zdobyć tę górę od północy i przeszliśmy trasę z Koninek na Obidowiec, by stamtąd udać się na szczyt Turbacza, zaś po dłuższej przerwie w schronisku zeszliśmy do Koninek przez Czoło Turbacza. Podczas przejścia pieszej trasy, kilka razy mieliśmy okazję przechodzić przez obszar Gorczańskiego Parku Narodowego, wciąż spowitego śnieżną bielą. Zdecydowanie największą furorę wycieczki, stanowiły spektakularne panoramy górskie na wszystkie strony świata - z widokami głównie na Tatry, Beskid Wyspowy oraz Beskid Żywiecki. Po kilku godzinach wędrówki i jazdy, zadowolona grupa wróciła do Pszczyny, jeszcze przed 18:00.

Podczas wycieczki, uczestnikom została przedstawiona przede wszystkim topografia obszaru wycieczki i pobliskich pasm górskich, wraz z anegdotami na temat wybranych gór. Pokrótce przedstawiono historię Gorczańskiego Parku Narodowego oraz co jest w nim chronione, podobnie jak zagadnienie obserwatorium astronomicznego na mijanej Suchorze. Zwrócono uwagę na zasady bezpiecznego poruszania się po górach w warunkach zimowych, ze szczególnym uwzględnieniem trudności poruszania się w czasie roztopów.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki (pełna informacja niebawem na stronie Klubu):

08.04.2018r. - RODZINNA wycieczka w Beskid Żywiecki (Rysianka)
15.04.2018r. - wycieczka w Beskid Sądecki
06.05.2018r. - wycieczka w Beskid Żywiecki (Polica)
27.05.2018r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Krawców Wierch)

Osoby pełnoletnie mogą również skorzystać z propozycje trudniejszych wycieczek w Tatry.

ZAPRASZAMY!!!Agnieszka Szczypka - Wojciech

powrót

Copyright 2012-2019 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia