Zajęcia na ściance wspinaczkowej

2018-03-10, 11:39

USKT DIABLAK

9 marca br. odbyły się kolejne w tym roku szkolnym zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach współpracy UKST "DIABLAK" i POPP. Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Klub kontynuuje kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.

Bardzo cieszymy się z faktu, iż w zajęciach tych bierze udział duża grupa młodzieży z Gimnazjum nr 2 w Woli, pod opieką Pani Marty Mroczki. Zapraszamy do współpracy z nami również zainteresowanych nauczycieli z pozostałych szkół powiatu pszczyńskiego.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 13 kwietnia 2018r. a szczegóły i zapisy na stronie Klubu.

Agnieszka Szczypka - Wojciech, Marta Mroczka