"Zimowa" rodzinna wycieczka w Beskid Mały

2018-03-04, 21:17

USKT DIABLAK

W niedzielę 4 marca odbyła się druga w tym roku, zorganizowana przez UKST "DIABLAK" i POPP wycieczka rodzinna. W zimowej aurze przeszli trasę z Przełęczy Przegibek na Magurkę Wilkowicką, a po odpoczynku w schronisku zdobyli najwyższą górę Beskidu Małego - Czupel (933 m n.p.m.), z której zeszli do Łodygowic. Tradycyjnie, jak to na naszych wycieczkach rodzinnych bywa, uczestnicy reprezentowali dość spory przekrój poszczególnych pokoleń, zaś przejście trasy odbywało się w prawdziwie rodzinnej atmosferze.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z geografią ogólną obszaru wycieczki i sąsiadujących pasm górskich. Została przedstawiona ogólna historia Bielska-Białej ze szczególnym uwzględnieniem zabytków historycznej Białej Krakowskiej. Jak również omówiono ogólną geologię Beskidu Małego.

W czasie wycieczki uczestnicy zostali zapoznani z historią miasta i wybranych zabytków Bielska-Białej, podstawami topografii obszaru wycieczki oraz informacjami ogólnymi dotyczącymi lasów i drzewostanu piętra pogórza.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Jako organizatorzy cieszymy się zainteresowaniem naszymi wycieczkami. Do udziału w naszych wycieczkach, zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Informacje na temat planowanych wycieczek systematycznie publikujemy na naszej stronie internetowej www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl oraz profilu FB.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Najbliższe wycieczki (pełna informacja niebawem na stronie Klubu):

08.04.2018r. - RODZINNA wycieczka w Beskid Żywiecki (Rysianka)
15.04.2018r. - wycieczka w Beskid Sądecki
06.05.2018r. - wycieczka w Beskid Żywiecki (Polica)
27.05.2018r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Żywiecki (Krawców Wierch)

Osoby pełnoletnie mogą również skorzystać z propozycje trudniejszych wycieczek w Tatry.
ZAPRASZAMY!!!

Agnieszka Szczypka - Wojciech