Relacja z zajęć POPP w SP1, SP4, SP5 i SP18 w Pszczynie

2018-02-12, 13:32

Przedstawiamy kolejną fotorelacja z zajęć kół artystycznych (koło sprawnych rąk, koła plastyczne) i koła turystycznego prowadzone Szkołach Podstawowych nr. 1, 4, 5 i 18 w Pszczynie przez panią Gabrielę Prusko.

Za nami wiele godzin pracy spędzonych na zajęciach plastycznych w trakcie których uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością, pomysłowością, wyobraźnią i ekspresją plastyczną podczas wykonywania prac plastycznych. Dzieła młodych twórców były eksponowane na terenie szkoły-klasy, wystawach konkursowych, podziwiane przez społeczność lokalną a także wystawione na sprzedaż podczas Kiermaszu świątecznego w Pszczynie. Zachęcam do obejrzenia materiału, który pokazuje prowadzone zajęcia i powstałe wytwory dzieci o różnorodnej tematyce:

Koło plastyczne w SP1.

- Wydrapywanki: kosmos, widoki, choinki,
- Rysowanie: węglowe obrazki, kartki okolicznościowe
- Kolorowanki: szopka BożoNarodzeniowa
- Papier artystyczny: kolorowe obrazki malowane bibułą
- Malowanie: pejzaże zimowe
- Rękodzieło; lampiony, choinki, bąbki, zawieszki z sercami itp.

Koło plastyczne w SP4.
- Papier artystyczny: malowane bibułą, farbą akrylową
- Wydrapywanki: widoki, kosmos
- Rysowanie: zima, kamieniczki
- Malowanie: zimowe widoki itp.
- Rękodzieło: kartki okolicznościowe, świąteczny upominek, choinki z drzewa osikowego, mikołaj, zabawy z plasteliną

Koło plastyczne w SP5.

- Rysowanie: tematy dowolne, gry, kartki okolicznościowe
- Malowanie: papier kropkowany, malowanie bibułą
- Rękodzieło: lampiony, zawieszki świąteczne, serduszka zawieszki, zabawy z plasteliną, gwiazdki
- Techniki mieszane: zorza, kolorowe obrazki

Koło plastyczne w SP18.
- Rysowanie: kredą lub pastelami, kartki okolicznościowe, prace konkursowe
- Malowanie: tematy dowolne np.zima
- Rękodzieło: kafelkowe obrazki, aniołki , szyszkowe skrzaty, zwierzątka, torebki z filcu, zawieszki gwiazdki, serduszka

fot. Gabriela Prusko

Koło turystyczne w SP4 i SP18.
W bieżącym półroczu koło liczyło 18 stałych członków. Na wycieczki, wyjścia, spotkania, zapraszani byli, także inni chętni uczniowie. Uczestnicy pomagali w organizowaniu wycieczek, konkursów, zabawach, imprez turystycznych i akcjach np. "Sprzątanie Świata 2017", "mini konkursy", "gry, zabawy stolikowe i terenowe (szkoła, boisko szkolne). Jesienią zorganizowano kilka wycieczek pieszych po okolicy Pszczyny tj. spacery po parku pszczyńskim, wyjścia do Sali Zabaw Radocha, Skansenu i oczyszczalni ścieków. Jednak największą atrakcją było wyjście dzieci na warsztaty kulinarne w Patio Con Gusto. Uczestnicy przygotowali samodzielnie sałatki owocowe i warzywne, kanapki oraz przygotowały ciasto na chlebek, który został upieczony i dostarczony dzieciom na drugi dzień. Poza wyjściami pieszymi zorganizowano wycieczki wyjazdowe do Sosnowca na giełdę minerałów i skamieniałości, wycieczkę do Multikina w Czechowicach- Dziedzicach oraz wycieczkę integracyjną kół turystycznych SP18, SP1, SP4 z POPP (Cieszyn, Koziegłowy- Osikowa Dolina). Z imprez, podczas których łączyliśmy elementy zabawy z elementami turystyki i gdzie następowała wzajemna integracja uczestników koła oraz z innymi środowiskami należy wymienić: zabawę Andrzejkową, mini konkursy gier stolikowych i zabaw terenowych.

Gabriela Prusko