Relaks, relaks, relaks!!!

2018-02-04, 22:11

USKT DIABLAK

Dokładnie taki był temat przewodni niedzielnego wyjazdu (04.02.2018r.) zorganizowanego, dla mieszkańców powiatu pszczyńskiego, przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK".

Dzięki współpracy POPP i UKST "DIABLAK" w trakcie tego wyjazdu przede wszystkim najmłodszym jego uczestnikom w sposób przystępnym przedstawiono historię terenu, historię Zakopanego, tradycje góralskie a także przypomniano zasady korzystania z kąpielisk i obiektów sportowo rekreacyjnych.

Po bardzo aktywnym styczniu, w którym zrealizowaliśmy 5 imprez turystyczno-sportowych (wycieczki, zajęcia na ściance wspinaczkowej oraz kulig) tym razem za cel obrane zostały Chochołowskie Termy. Relaks na basenach termalnych przyniósł uczestnikom duże odprężenie, jednak w trakcie wyjazdu przedstawione zostały podstawowe informacja o terenie, przez który przejeżdżaliśmy, zarówno w aspekcie historycznym, jak i turystyczno-krajoznawczym. Po 3 godzinach spędzonych na termach, liczna grupa udała się do Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach a następnie, po jego zwiedzeniu, na zakupy do chochołowskiej bacówki. Ostatnim elementem przed powrotem był spacer do drewnianego Kościoła Matki Bożej Częstochowskiej w Zakopanem i na Cmentarz Zasłużonych na Pęksowym Brzysku. Po bardzo szczegółowym przedstawieniu, zarówno aspektów sakralnych kościoła, jak i historii niektórych ważnych dla rozwoju Zakopanego osób pochowanych na cmentarzu, uczestnicy we własnym zakresie udali się na Krupówki, skąd wczesnym wieczorem odjechali do Pszczyny.

Jako organizatorzy cieszymy się z dużego zainteresowania naszymi wycieczkami i imprezami. Do udziału w naszych wycieczkach zachęcamy również grupy szkolne pod opieką nauczyciela. Zapraszamy na najbliższe wycieczki:
- 25.02.2018r. - wycieczka w Beskid Śląski,
- 04.03.2018r. - wycieczka RODZINNA w Beskid Mały
- 09.03.2018r. - zajęcia na ściance wspinaczkowej w Bielsku - Białej,
- 11.03.2018r. - wycieczka w Gorce na Turbacz.
Wszystkie szczegóły dotyczące wyjazdów i organizowanych imprez, są lub będą dostępne na stronie klubu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów turystyki, osoby chcące pochodzić po górach do uczestnictwa w wycieczkach organizowanych przez Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK". Szczególnie chcielibyśmy zaprosić do współpracy szkolne koła turystyczne - prosimy o kontakt, bo "wspólnie możemy więcej". Naszym celem jest zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu, pozostajemy również otwarci na turystów w każdym wieku.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Agnieszka Szczypka - Wojciech, Artur Wojciech