Mistrzostwa Powiatu Juniorów w szachach - relacja

2018-01-23, 22:47

W weekend 20 i 21 stycznia zostały rozegrane Szachowe Mistrzostwa Juniorów Powiatu Pszczyńskiego o puchar Starosty Pszczyńskiego. W zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe i Pszczyńską Fundację Wspierania i Rozwoju Sportu zawodach mogły wziąć udział dzieci, które mieszkają na terenie powiatu.

Rywalizacja odbywała się w sześciu grupach. Wśród chłopców do lat 18 triumfował Bartłomiej Rąba, który ograł swoich kolegów z klubowej reprezentacji- Olafa Grądalskiego i Krystiana Kozubka. Wśród dziewcząt wygrała Karolina Więcek, która minimalnie wyprzedziła Annę Jureczko. Walkę o trzecie miejsce na podium wygrała Natalia Kidoń. Wśród chłopców do lat 11 najlepszy okazał się Mateusz Szklorz, któremu udało się wyprzedzić Michała Kolasę oraz Tymoteusza Barczyńskiego. Rywalizację w pozostałych grupach zdominowali faworyci. Komplet punktów zdobyła Olga Więcek (dziewczynki do lat 11), która wyprzedziła Klaudię Borowiak i Milenę Mejsak. Wszystkie swoje partie wygrała również Maria Kidoń (dziewczynki do lat 8), która wyprzedziła Alicję Jureczko i Joasię Zelin. Równie pewnie grał Adam Kuczmik (chłopcy do lat 8), który jak przystało na czołowego zawodnika na Śląsku też zwyciężył we wszystkich pojedynkach. Podium uzupełnił Jakub Wrzoł i Mateusz Bam.

Puchary oraz dyplomy zawodnikom wręczył Starosta Pszczyński Paweł Sadza gratulując wszystkim sukcesów i zapraszając na drugą edycję tej imprezy w styczniu 2019 r.

Mistrzostwa Powiatu były świetną okazją nie tylko do sprawdzenia swoich sił na 64 polach, ale również do miłego spędzenia wspólnego czasu.

Obszerna galeria zdjęciowa z imprezy autorstwa pana Kazimierza Kuczmika

fot. POPP