Konkurs poezji i prozy frankofońskiej "J’adore Noël"

2017-12-27, 22:22

Tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w czwartek 21 grudnia odbyła się II edycja konkursu poezji i prozy frankofońskiej "J’adore Noël".

Imprezę zorganizowały: Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich, Szkoła Podstawowa nr 18 im. ks. J. Twardowskiego oraz III Liceum Ogólnokształcące w Pszczynie przy współpracy z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej i Polskim Stowarzyszenie-Europa Języków i Kultur.

Celem imprezy była nie tylko promocja literatury świątecznej, ale także integracja szkolnych środowisk frankofońskich. W konkursie wzięło udział 37 uczniów szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z Sosnowca, Mysłowic oraz Pszczyny, którzy zaprezentowali wiersze oraz fragmenty prozy o tematyce świątecznej. Młodzież prezentowała wysoki poziom umiejętności, co zostało docenione przez jury, w skład którego wchodzili: pani Manon Cuppens - lektor języka francuskiego oraz Pani Elżbieta Matula - nauczyciel języka francuskiego.

Jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce - Marzena KARCZ ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Mysłowicach.
II miejsce - Wiktoria KONECKA ze Szkoły Podstawowej nr 45 w Sosnowcu.
III miejsce - Karolina OLSZOWIEC ze Szkoły Podstawowej w Piasku
Wyróżnienia: Nadia BIAŁOTA (SP nr 45 w Sosnowcu), Dominika ŻYŁA (SP nr 4 w Mysłowicach) oraz Aleksandra Koczy (SP nr 2 w Pszczynie)

Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy na III edycję!

fot. POPP

Alina Jaworska