POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

Szkolna wigilijka na Rogaczu

2017-12-20, 18:58

Uczniowie Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie wśród nich uczestnicy zajęć pozalekcyjnych POPP, które prowadzi Pani Anna Kozińska, udali się na coroczną wigilijkę na Rogaczu.

"To już pora na wigilię to już czas, a tu jeszcze kogoś nie ma pośród nas. A tu jeszcze do nas ktoś ma przyjść, bo przy stole wolne miejsce czeka dziś."

Liczna grupa dziewcząt z klasy 1 lob oraz chłopców z klasy 3 ti oraz grupka uczestników zajęć koła turystyczno - sportowego " Na Szczycie" (uczestnicy zajęć POPP w Pszczynie) w poniedziałkowy poranek spotkała się na dworcu by wyruszyć pociągiem do Wilkowic - Bystrej. Klimat świąteczny poczuliśmy z samego rana, gdy za oknem zobaczyliśmy śnieg. Trasa na Rogacz pod Magurką jest niedługa, ale dla niektórych osób było to nie lada wyzwanie. Na szczęście wszyscy dotarliśmy do chatki, gdzie zaczęliśmy przygotowywać nasze wcześniej zrobione bądź zakupione smakołyki. Na stole nie zabrakło pierogów i barszczu(prawie jak domowy), krokietów z kapustą i grzybami, pysznych własnoręcznie robionych pierniczków. Przy przystrojonej choince połamaliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia, pośpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Trzeba przyznać, że konkurs na najlepiej zaśpiewaną kolędę ciężko będzie rozstrzygnąć, gdyż zarówno dziewczyny jak i chłopcy pokazali swe umiejętności i ukryte talenty. Niestety czas szybko zleciał i musieliśmy posprzątać chatkę i opuścić te urocze miejsce.

"Gwiazdo Betlejemska prowadź Go przez świat, coby razem z nami przy tym stole siadł, przywiedź Go tu do nas z tych dalekich dróg, coby razem z nami kolędować mógł."

Dziękuję wszystkim uczestnikom wycieczki oraz opiekunom Pani Bogusławie Machalicy i Panu Adamowi Michalikowi (nauczycielom wychowania fizycznego w PZS 2) bez których wigilijka by się nie odbyła.

Życzymy wszystkim WESOŁYCH ŚWIĄT I SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!!!!!

Zapraszamy na kolejne wyjazdy turystyczne: W styczniu wyjazd na narty do Zwardonia, wiosną rajd górski, wycieczka rowerowa i Rajd Nordic Walking.


fot. Anna Kozińska

Anna Kozińska

powrót

Copyright 2012-2018 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia