Młodzi szachiści z POPP w Spodku

2017-12-20, 18:21

W poniedziałek 18 grudnia w katowickim Spodku zagrało 1400 szachistów, którzy reprezentowali swoje szkoły. Podobnie jak w ubiegłym roku, w takim wydarzeniu nie mogło zabraknąć dzieci, które uczestniczą w zajęciach koła szachowego POPP, które odbywają się w Szkole Podstawowej nr 18 w Pszczynie.

Nasza drużyna liczyła 34 zawodników reprezentujących aż 8 szkół. W tak ogromnym turnieju (szachowe imprezy w Spodku są największe w kraju) istotnych jest kilka spraw- nabranie doświadczenia, odniesienie jak największej liczby zwycięstw, ale najważniejsze jest przeżycie przygody. W końcu nie na co dzień gra się w tym samym miejscu, gdzie Polska zdobywała Mistrzostwo Świata w Siatkówce. Nie na co dzień można rozegrać partie z przeciwnikiem z Warszawy, Krakowa, a nawet odległego Gdańska. Ten dzień młodzi zawodnicy na pewno mogą zaliczyć do udanych. Punkty zdobyli wszyscy- nawet Ci, którzy pojechali po raz pierwszy w życiu! Największy sukces odniosła Marysia Kidoń- wywalczyła pierwsze miejsce wśród dziewczynek chodzących do pierwszej klasy. Brawo Maria!

Opiekunem koła szachowego POPP jest Paweł Więcek.

fot. Paweł Więcek

Paweł Więcek