Prezentacja POPP podczas Jarmarku Świątecznego

2017-12-19, 21:24

W dniach 15-17 grudnia trwał na pszczyńskim rynku Jarmark Świąteczny, podczas którego, tak jak w ubiegłym roku prezentowali się uczestnicy zajęć wokalno-muzycznych z POPP.

Wystąpili w kolejności:

1. Dziecięcy zespół regionalny JEDYNKA ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie pod opieką Danuty Abramowicz-Heczko i Jadwigi Piaseckiej Matuszek i przy akompaniamencie Joanny Gryz (klarnet), Tomasza Marca (skrzypce) i Grzegorza Paszka (akodeon). Przed zespołem JEDYNKA wystąpił saksofonista Jan Kloc, który od września 2016 r. uczy się gry na tym instrumencie pod okiem pani Joanny Gryz.

2. Koło wokalne POPP z ZSP w Studzienicach: Martyna Ryś (solistka) i chórek w składzie Edyta Bomba, Karolina Pławecka, Angelika Wiera i Izabela Maciąg.

3. GRYZ BAND, który tworzą uczniowie gimnazjum nr 1 w Pszczynie i I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie. Zespół wystąpił w niepełnym składzie: Roksana Sawicka (wokal), Maciej Woźnica (saksofon), Joanna Gryz i Henryk Radziewicz (klawisze).

4. Koło wokalne z ZS Nr 1 w Pszczynie w składzie: Justyna Szweda, Paulina Pudełko i Alicja Ryś (gitara, śpiew), Sonia Poloczek, Martyna Kloc i Weronika Buda (śpiew) zaprezentowało następujące utwory: "Święta w nas" (zespołu Blue Cafe), "Mary did you know" i "Pierwsza gwiazda" (zespołu TGD) i tradycyjną kolędę "Dzisiaj w Betlejem" w nietradycyjnym opracowaniu. Zespół działa od września br. i był to jego pierwszy występ. Akompaniował opiekun Pan Mirosław Lachowski.

5. Koło fletowe POPP, którego uczestnicy wykonali następujące kolędy "ANIOŁ PASTERZOM MÓWIŁ, GDY ŚLICZNA PANNA oraz PÓJDŹMY WSZYSCY DO STAJENKI. Wykonali je na fletach prostych uczniowie SP 1 w Goczałkowicach : JULIA WYROBEK, WIKTOR GANDOR, NATALIA ENGLISZ, ZUZANNA SZCZEPEK oraz BERNADETA BAŁUCH uczennica szkoły podstawowej nr 2 w Pszczynie. To było już drugie kolędowanie, gdyż fleciści wystąpili również 12 grudnia podczas koncertu kolędowego organizowanego przez Szkołę Podstawową w Goczałkowicach.

5. Koło wokalne POPP z I LO im. B.Chrobrego w Pszczynie: Sonia Poloczek "Na jodłach wróble" (brak na filmie), Natalia Szostok "Z wysokiego nieba", Edyta Czernecka "Bóg się rodzi" i Klaudia Król "Pastorałka bursztynowa". Akompaniament Pani Ewa Chlebek - opiekun koła.

fot. POPP

Danuta Abramowicz-Heczko, Edyta Wrona, Ewa Chlebek, Jadwiga Piasecka-Matuszek, Joanna Gryz, POPP