POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

Młodzieżowi strzelcy KBS/POPP na zawodach w Gdyni

2017-11-21, 20:41

Zawodnicy młodzieżowej sekcji strzeleckiej KBS (w tym uczestnicy zajęć koła strzeleckiego POPP) wzięli udział w zawodach, które odbyły się w Gdyni w dniach 10-12 listopada.

Finał Ogólnopolskiej Ligii Młodzieżowej w Strzelectwie Sportowym.

W pierwszym dniu pobytu w piątek odbyła się akredytacja, w czasie której KBS Pszczyna zgłosił podstawowy skład do którego weszli: Żyła Remigiusz, Śleziona Emilia, Piech Artur, a zawodnikiem rezerwowym była Trefon Martyna. Nadmienić trzeba że Emila Śleziona oraz Martyna Trefon uczestniczą w zajęciach koła strzeleckiego POPP. W grupie z KBS Pszczyna znalazły się następujące zespoły: Agat Złotoryja, Gwardia Zielona Góra i Zawisza Bydgoszcz. Za wygranie serii przyznawano 2 punkty, za remis 1 punkt a za przegraną 0 punktów. Walkę o finał rozpoczęliśmy o godzinie meczem z Zawiszą Bydgoszcz, wynik po 4 seriach był remisowy 12:12. O naszym zwycięstwie zadecydowała dogrywka którą wygraliśmy 5:1.
W sobotę rozegraliśmy 2 mecze. Pierwszy mecz z Gwardią Zielona Góra przegraliśmy wynikiem 15:9. Drugi mecz z Agatem Złotoryja zakończył się naszym zwycięstwem 20:4.
Po zakończonych meczach KBS Pszczyna, Zawisza Bydgoszcz i Gwardia Zielona Góra miały po 2 zwycięstwa, by rozstrzygnąć jaki zespól wejdzie do finału podliczono małe punkty i okazało się, że klasyfikację do finału wywalczyła Gwardia Zielona Góra która zgromadziła 45 punktów i Zawisza Bydgoszcz która zgromadziła 42 punkty. KBS Pszczyna z 41 punktów ostatecznie zajęła 5 miejsce. Punkty dla drużyny zdobyli: Emilia Śleziona (16), Remigiusz Żyła (14) i Artur Piech (11).

Równocześnie z Finałem Ligii Młodzieżowej odbywał się Finał Pucharu Gdynii w Strzelectwie Sportowym. Dwie nasze młodziczki Martyna Trefon i Emilia Śleziona startowały w konkurencji Ppn 30. Emila zajęła 2 miejsce, a Martyna 3 miejsce. W walce o Puchar do Finału kwalifikowali się zawodnicy i zawodniczki wszystkich kategorii wiekowych którzy uzyskali najwyższą średnią strzałów, wśród nich znaleźli się Emilia Śleziona zajmując 7 miejsce i Artur Piech zajmując 5 miejsce. W konkurencji karabinu pneumatycznego Piech Marcin zajął 7 miejsce.

Zdjęcia i relacja - Jan Żychowski


fot. Jan Żychowski

Jan Żychowski

powrót

Copyright 2012-2018 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia