Oprawa muzyczna Złotych Laurów

2017-10-07, 21:32

Zespół fletów prostych (podłużnych) "Flauti dolci" , który od września tego roku pracuje pod szyldem POPP uświetnił występem tegoroczną uroczystość wręczenia ZŁOTYCH LAURÓW PRZEDSIĘBIORCZOŚCI.

Zespół istnieje od 7 lat. Początkowo uczniowie grali tylko na fletach sopranowych. Później doszły stare altowe flety szkolne, ale kilkoro uczennic zakupiło własne flety altowe firmy Yamaha. Zespół gra na uroczystościach szkolnych i lokalnych (gmina Suszec). Co roku fleciści biorą udział w Regionalnym Konkursie Gry na Fletach Podłużnych w Kobiórze, zdobywając nagrody i wyróżnienia. W 2012 r. Szkoła Podstawowa w Radostowicach, której uczniami są członkowie zespołu, zakupiła 2 flety tenorowe i 1 basowy (wszystkie marki Yamaha). Od tego czasu fleciści grają w układzie 4-głosowym. Podczas piątkowej uroczystości w Zamku Pszczyńskim zespół wystąpił w składzie: flety sopranowe - Michalina Pytlik, Natalia Wyrobek, Karolina Baron, Emilia Gaszka, Karol Jędrzejek i Julia Gajda (od tego roku Julia gra już na tenorze), flety altowe - Zofia Drzyzga i Małgorzata Machnik, flet tenorowy - Agnieszka Wojtala i flet basowy - Julia Macha. W tym roku jest już 13 flecistów i pracujemy nad programem "Muzyka filmowa". W grudniu zaprezentują program kolędowy.

Cztery lata temu zespół fletowy nagrał wraz z chórem szkolnym z SP w Radostowicach płytę CD, na której znalazły się znane i lubiane kołysanki (trzy z nich wykonali fleciści).

Obecnie wszyscy uczniowie grają na instrumentach firmy Yamaha (soprany i alty - na własnych, a tenory i bas - na szkolnych). Marzymy o powiększeniu składu o jeszcze jednego basa i tenora. Tym bardziej, że w grupie młodszej uczy się na fletach sopranowych ponad 20 dzieci!

Opiekunem zespołu jest pani Katarzyna Machnik nauczyciel muzyki i historii w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy w Radostowicach i opiekun chóru młodzieżowego PER SPASSO w POPP w Pszczynie.

fot. POPP

Katarzyna Machnik, POPP

Copyright 2012-2017 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.