Rowerami z Wisły do Pszczyny

2017-10-04, 21:35

Relacja z wycieczki rowerowej, którą zorganizował i przeprowadził
w ramach zajęć POPP pan Wojciech Magulski.

W sobotę 30 września, ośmiu uczniów PZS nr 1 w Pszczynie, wraz z opiekunem udało sie na wycieczkę rowerową. Pierwszy etap podróży z Pszczyny do Wisły Obłaziec pokonano pociągiem. Następnie rowerami grupa przejechała pod skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince, a stamtąd kolejką na szczyt skoczni, by podziwiać panoramę Beskidów. Kolejny etap podróży obejmował zjazd rowerami do centrum Wisły na popularny deptak, przejeżdżając przez Bulwar Księżycowy, park miejski i amfiteatr. Uwagę pszczyńskich rowerzystów przyciągnął również Plac Bogumiła Hoffa, Aleja Gwiazd Sportu i Kościół Ewangelicko-Augsburski Ap. Piotra i Pawła. Po krótkiej przerwie przeznaczonej na posiłek uczestnicy wycieczki, ścieżką rowerową wzdłuż rzeki Wisły, udali się w drogę powrotną do Pszczyny. Trasa przejazdu ścieżkami rowerowymi wyniosła 69 km a wszystko przy pięknej słonecznej pogodzie. Niebawem kolejna wyprawa z której relację zaprezentujemy na naszej stronie.

fot. Wojciech Magulski

Wojciech Magulski

Copyright 2012-2017 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.