XIX Górski Rajd Piesz Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego

2017-09-30, ostatnia aktualizacja 2017-10-04, 16:01

USKT DIABLAK

30 września 2017r. uczniowie reprezentujący Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie i UKST "DIABLAK" wzięli udział w XIX Górskim Rajdzie Pieszym Młodzieży Powiatu Pszczyńskiego "Do Źródeł Olzy". Rajd ten, jak co roku, organizowany jest przez Polskie Towarzystwo Turystyczno - Krajoznawcze Oddział Ziemi Pszczyńskiej.

Trasa rajdu, którą przebyli uczestnicy to: Łabajów - Stożek Wielki Schronisko PTTK - Kiczory - Kubalonka - Stecówka - Istebna Zaolzie - Meta Rajdu.

W trakcie trwania wycieczki uczestnicy mieli możliwość poznania części Beskidu Śląskiego, zapoznali się również z walorami przyrodniczymi, piętrami roślinnymi i budową geologiczną. Jak zwykle wszystkim dopisał bardzo dobry humor, a i pogoda była rewelacyjna. Opiekunami grup byli: Artur Wojciech i Daniel Brudny.
Nieodzownym elementem rajdów górskich organizowanych przez PTTK Oddział Ziemi Pszczyńskiej jest quiz wiedzy, tym razem o Beskidzie Śląskim. UKST "DIABLAK" było reprezentowane przez dwie grupy młodzieży. Każda grupa składała się z przedstawicieli różnych szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych a także podstawowych powiatu pszczyńskiego.

W końcowej klasyfikacji nasze grupy zajęły zajęła drugie i trzecie miejsce w kategorii szkół ponadgimnazjalnych i otrzymały pamiątkowe dyplomy.

Wszystkim uczestnikom rajdu GRATULUJEMY - należy pamiętać, iż rywalizacja kształtuje charaktery i pożądane postawy, jednak najważniejszym wydaje się być fakt, że tylu młodych ludzi w wolną sobotę spędziło aktywnie czas w górach!!!!!!!

Więcej informacji nt. działalności UKST "DIABLAK" znaleźć można na stronie internetowej klubu

UKST "DIABLAK" zaprasza młodzież i mieszkańców powiatu, nauczycieli ze szkół wraz z uczniami do udziału w wycieczkach i organizowanych imprezach.

Najbliższe imprezy to:
- wyjazd na ściankę wspinaczkową 27.10.2017r.
- wycieczka rodzinna 12.11.2017r. - Beskid Mały
- wycieczka na Baranią Górę - 19.11.2017r.
- Jarmark Bożonarodzeniowy - Wiedeń - 02.12.2017r.

Agnieszka Szczypka - Wojciech, Artur Wojciech

Copyright 2012-2017 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.