POWIATOWE OGNISKO PRACY POZASZKOLNEJ W PSZCZYNIE

OFERTA ZAJĘĆ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

KALENDARZ IMPREZ KULTURALNYCH I SPORTOWO - REKREACYJNYCH

IMPREZY MASOWE ADRESOWANE DO WSZYSTKICH MIESZKAŃCÓW POWIATU PSZCZYŃSKIEGO

32 210 24 98

PSZCZYNA UL. 3 MAJA 7

Zaliczyli Kraków i Bieszczady

2017-10-02, 10:33

W dwóch różnych wycieczkach w minionych tygodniach wzięli udział uczestnicy zajęć POPP.

Najpierw Kraków...

Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klas 2TRG, 2TLE i 2TTH w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie (wśród nich uczestnicy zajęć pozalekcyjnych koła j. niemieckiego POPP). Plan wycieczki przewidywał wizytę w Instytucie Goethego oraz grę uliczną Stadtralley.

Uczniowie odwiedzili bardzo prężnie działający Instytut Goethego, którego siedziba mieści się przy krakowskim rynku. Goethe-Institut e.V. jest instytutem kultury Republiki Federalnej Niemiec działającym na całym świecie. Promuje znajomość języka niemieckiego z zagranicą i wspiera międzynarodową współpracę kulturalną. Upowszechnia całościowy wizerunek Niemiec, informując o ich życiu kulturalnym, społecznym i politycznym. Więcej o działalności instytutu można przeczytać tutaj.

Stadtralley to zabawa uliczna, w której uczniowie biorą bardzo chętnie udział. Uczniowie zaopatrzeni w mapy oraz kartki z zadaniami w języku niemieckim wyruszają w celu rozwiązania zadań. Pracują w grupach spacerując po Krakowie i szukając obiektów, które mogą przynieść odpowiedź na często trudne pytania. Zabawa dostarcza oprócz sfery edukacyjnej sporo zabawy, radości i emocji.

fot. POPP


Bieszczady...

"Ciągle pada, ciężkie niebo się opuszcza coraz niżej" - słowami tekstu piosenki Czerwonych Gitar można opisać stan pogody podczas wycieczki w nasze dzikie i ciche Bieszczady. Grupa uczniów Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie (w tym uczestnicy zajęć koła sportowo-rekreacyjnego POPP) wzięli udział wycieczce, która odbyła się w dniach 20 -22 września. Mimo niesprzyjającej pogody i ciągłych opadów deszczu grupa spędziła aktywnie czas w najdalej na południowy - wschód wysuniętym zakątku Polski. Celem wyjazdu oczywiście było poznanie flory i fauny Bieszczadzkiego Parku Narodowego oraz integracja młodzieży różnych klas tejże szkoły. We mgle i strugach deszczu zdobyli najwyższy szczyt Bieszczad - Tarnicę (1346 mnpm). Już tradycyjnie gdy na wycieczkę jedzie pani Ania Kozińska - nauczyciel WF w PZS2 oraz POPP, nie mogło zabraknąć głośnego śpiewu przy akompaniamencie gitary. Razem z panią Anią opiekę nad grupą sprawowali nauczyciele PZS2 w Pszczynie.

fot. Anna Kozińska

Anna Kozińska

powrót

GALERIA ZDJĘĆ

WSPÓŁPRACUJEMY Z

Copyright 2012-2018 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Wykonanie: pless-intermedia