Zajęcia na ściance wspinaczkowej.

2017-09-23, 06:18

USKT DIABLAK

22 września br. odbyły się pierwsze w tym roku szkolnym zajęcia na ściance wspinaczkowej, organizowane w ramach współpracy POPP i Uczniowskiego Klubu Sportowo - Turystycznego "DIABLAK". Adresatem niniejszych zajęć jest przede wszystkim młodzież szkół powiatu pszczyńskiego. Kontynuowany jest kolejny cykl szkoleń wspinaczkowych, zarówno dla uczniów już wspinających się, jak i dla tych, dla których był to pierwszy kontakt z tym sportem.

Uczestnicy piątkowych zajęć doskonalili poznane wcześniej techniki wspinaczkowe. Osoby, które wybrały się pierwszy raz poznały podstawowe zasady asekuracji i wspinania oraz praktycznie je przećwiczyły. Amatorzy wspinaczki przede wszystkim dbali o bezpieczeństwo oraz o jak najlepsze wykorzystanie czasu, żeby jak najwięcej się nauczyć i technicznie poćwiczyć. Jako organizatorzy tych wyjazdów mamy nadzieję, że uda nam się rozbudzić zainteresowanie tą formą aktywności fizycznej wśród młodzieży naszego powiatu i kontynuować systematyczne wyjazdy szkoleniowe. Ciągle liczymy na zainteresowanie tą formą rekreacji uczniów pszczyńskich szkół. Zapraszamy do współpracy z nami również zainteresowanych nauczycieli ze szkół powiatu pszczyńskiego. Ze swej strony dokładamy wszelkich starań, aby zajęcia były jak najbezpieczniejsze.

Uczniowski Klub Sportowo - Turystyczny "DIABLAK" współpracuje przy organizacji wyjazdów z Powiatowym Ogniskiem Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie a także Urzędem Miejskim w Pszczynie oraz Starostwem Powiatowym w Pszczynie.

Wszystkich chętnych zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym wyjeździe na ściankę, który odbędzie się 27 października 2017r. a szczegóły i zapisy na stronie Klubu

Agnieszka Szczypka - Wojciech, Artur Wojciech, Marta Mroczka

Copyright 2012-2017 © POPP Pszczyna. Wszelkie prawa zastrzeżone.